Ačkoliv se jednalo o srážku osobního vlaku, v němž cestovalo osm lidí, s autem, do něhož narazilo další, nehoda si vyžádala ´pouze´ dvě lehká zranění.
Viníkem nehody byl s největší pravděpodobností německý řidič. „Nerespektoval výstražnou signalizaci, vjel na koleje, kde došlo ke srážce s vlakem. Jeho auto bylo nárazem odmrštěno na silnici,“ popsala nehodu policejní mluvčí Hana Šteflová.

Nehoda měla další dramatický průběh.  „Krátce po srážce projížděla místem řidička. Když viděla, co se stalo, zaparkovala své auto a šla pomoci zraněnému řidiči. V tu chvíli ale přijelo další auto. Jeho řidič  se snažil kolizi vyhnout a naboural do auta odraženého vlakem, čímž poranil ženu poskytující první pomoc,“ dodává Šteflová.

Řidič prvního auta i žena utrpěli lehká poranění hrudníku. „Žena byla převezena do Domažlické nemocnice a muž byl předán lékařům na německé straně,“ uvedla mluvčí záchranářů Lenka Ptáčková.

„Železniční přejezd je bez závor a je zabezpečen světelnou výstražnou signalizací, která byla  v době nehody v činnosti.  Škoda na místě nehody byla odhadnuta na 120 tisíc korun, z čehož  za 20 tisíc byl poškozen vlak a za 100 tisíc korun automobily,“ uvedl Martin Drápal, mluvčí Drážní inspekce.

Místo nehody bylo zhruba čtyři hodiny průjezdné pouze v jednom pruhu. Dopravu řídili policisté. Provoz na trati byl obnoven v 7.20 hodin.