V sobotu došlo k dopravním nehodám u Domažlic, Jeníkovic, Holýšova, u Poběžovic, Březí, Kdyně a Babylonu.

Domažlice
V 08:40 hodin ráno za Domažlicemi ve směru na Háje havaroval osmnáctiletý řidič osobního vozidla Peugeot.
Jel příliš rychle od Horšovského Týna a při průjezdu ostrou pravotočivou zatáčkou u vodárny dostal na mokré vozovce smyk. „Vjel na pravou krajnici a dále vpravo mimo komunikaci, kde se s vozidlem dvakrát přetočil přes střechu," popsala domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová. Řidič byl lehce zraněn, na vozidle vznikla padesátitisícová škoda.

Březí
Ve stejnou dobu havarovala dvaapadesátiletá řidička u Březí.
Jela Toyotou Corolla ve směru od Draženova a při průjezdu ostrou levotočivou zatáčkou se údajně lekla protijedoucího vozidla, jehož řidič jí měl vjet částečně do jízdního pruhu. Vjela na pravou krajnici, zpět na vozovku, kde na mokrém povrchu dostala smyk, a následně skončila vpravo mimo silnice, kde se její vozidlo převrátilo přes střechu.
Vznikla škoda 50 tisíc korun a policisté stále pátrají po zmíněném osobním automobilu (pravděpodobně stříbrné barvy), které řidičku vylekalo. Případní svědci se mohou přihlásit na tel. číslo 974 331 255, případně na bezplatnou tísňovou linku 158.

Poběžovice
K další, tentokrát vážnější nehodě došlo v 11:35 hodin na silnici mezi Poběžovicemi a Hostouní.
Osmatřicetiletá řidička Renaultu jedoucí od Poběžovic za mírného deště dostala na mokré vozovce smyk při průjezdu pravotočivou zatáčkou, vjela na pravou krajnici a dál vpravo mimo silnici, kde narazila do stromu. Při této dopravní nehodě došlo ke zranění řidičky i ke zranění jejího spolujedoucího syna.
„Hasiči z Domažlic vyprostili bez použití hydraulického zařízení z havarovaného vozidla zraněnou osobu a spolupracovali se zdravotnickou záchrannou službou při jejím ošetření. Druhá osoba byla při příjezdu jednotky již v péči ZZS," popsala mluvčí hasičů Pavla Jakoubková. Oba zranění byli převezeni do nemocnice, kde po ošetření zůstali hospitalizováni. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 120 tisíc korun, na stromu škoda jeden tisíc korun.

Holýšov
Následující havárie byla hodinu po poledni u hřbitova v Holýšově.
„Jednadvacetiletý řidič Citroenu jedoucí na Ohučov nepřiměřeně reagoval na situaci vzniklou v provozu před jeho vozidlem, vjel do protisměru, na levou krajnici a dále vlevo mimo komunikaci, kde narazil do betonového obrubníku a následně do stromu," popsala mluvčí.
Při dopravní nehodě nebyl nikdo zraněn, škoda na vozidle, obrubníku a stromu byla vyčíslena na 23 tisíc korun.

Jeníkovice
Dějištěm poslední sobotní nehody pak byla křižovatka silnic mezi obcemi Horšovský Týn, Němčice a Jeníkovice.
Tam ve 20:10 hodin nedal jednačtyřicetiletý řidič Škody Octavie jedoucí od Jeníkovic přednost v jízdě. Vjel do křižovatky a narazil do Škody Superb, kterou řídil čtyřiatřicetiletý řidič jedoucí od Horšovského Týna na Jeníkovice. Ani jeden z řidičů nebyl zraněn, škoda na obou vozidlech byla vyčíslena na 160 tisíc korun.

Během soboty došlo ještě ke dvěma dalším nehodám – ve Kdyni Na Kobyle a před rybníkem u Babylonu, obě havárie se však údajně obešly bez zranění osob.

V žádné ze sobotních dopravních nehod nehrál roli alkohol.