V Hluboké spadly tři stromy na návsi vedle kapličky a u pomníčku. „Spadly dvě lípy a jedna túje. Jsou to stromy, které byly vysazeny někdy v roce 1965. Je jich tady víc, ale ty ostatní zřejmě nespadnou, není vidět, že by měly nadzvednuté kořeny," řekl Karel Václavovic, který se motorovou pilou pustil do likvidace popadaných stromů.

Na hlubocké mateřské škole opadal ze střechy eternit. Krytina spadla i z několika stodol v této obci. „Je to strašné, takový vítr tu nebyl, ani nepamatuji. Strhlo nám to tašky ze střechy a převrátilo popelnici. Doufám, že nám nezačne zatýkat do baráku," popsala jedna z obyvatelek Hluboké. „Na návsi to porazilo stromy. Ten u kapličky se úplně zlomil a je jenom štěstí, že nespadl o kus dál a nerozbořil nám ji napadrť," dodala.

Ve Kdyni byl odpoledne odkloněn průjezd náměstím. Hasiči ve městě likvidovali větrem poškozenou část střechy na místní základní škole. Část střechy uvolnil vítr i na kdyňském centru vodní zábavy.

„Je to hrozné, nevím kam dřív skočit. Řešíme jeden problém se střechou za druhým," řekl starosta Jan Löffelmann.

Před druhou hodinou odpolední spadl mohutný smrk v domažlické Petrovické ulici před autosalonem Volf. Dopadl na korbu nákladního auta.

„Strom jsme rozřezali a silnice byla do půlhodiny zcela průjezdná," řekl jeden ze zasahujících domažlických dobrovolných hasičů.
Větve a stromy padají i na dalších místech. Krátce před třetí hodinou odpoledne se také naklonil sloup elektrického vedení přes vozovku v Meclově, na místě zasahovali hasiči a pracovníci ČEZu.

Nebezpečné jsou poryvy větru pro řidiče. Policisté během dne zaznamenali několik nehod.

Nárazový vítr zapříčinil srážku dvou aut s těžkým zraněním 

„Půl hodiny po poledni došlo mezi Holýšovem a Ohučovem k nehodě nákladního automobilu s přívěsem a osobního vozu. Sedmatřicetiletý řidič nákladního vozidla vlivem povětrnostních podmínek, kdy foukla silný nárazový vítr, přejel při projíždění zatáčky částečně do protisměru, kde přívěsem narazil do protijedoucího Fordu Focus, který řídil 39letý muž. Po střetu byl osobní automobil odražen do příkopu," popsala průběh nehody domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Dopravní policisté stejně jako při jiných nehodách hodlali u obou řidičů provést dechovou zkoušku na zjištění případného požití alkoholu před jízdou.

„U řidiče nákladního vozu byla dechová zkouška negativní, u řidiče Fordu nemohla být kvůli charakteru jeho zranění provedena. Byl proto nařízen odběr krve v plzeňské nemocnici, kam byl muž transportován leteckou záchrannou službou," doplnila mluvčí Brožová s tím, že dopravní policisté předběžně odhadli celkovou škodu na vozidlech na 80 000 korun.

„K nehodě došlo přibližně dva kilometry za Holýšovem. Zraněný muž byl letecky převezen ve vážném stavu s úrazem hrudníku a horní končetiny na urgentní příjem do Fakultní nemocnice v Plzni," upřesnila Deníku mluvčí Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje Lenka Ptáčková.