Dvě těžká zranění si vyžádala ve čtvrtek 15. října před polednem dopravní nehoda u Kovčína, na místě zasahoval i vrtulník letecké záchranné služby. Na železničním přejezdu tam smetl rychlík z Plzně do Českých Budějovic osobní automobil Fiat Punto.

„Jen“ s těžkými zraněními vyvázla posádka auta pouze díky tomu, že vlak zachytil zadní část vozu a odhodil jej mimo kolejiště.

„Na místo byly po ohlášení nehody vyslány jednotky z Nepomuku, Horažďovic a jednotka Správy železniční a dopravní cesty. Po příjezdu na místo zjistili hasiči, že vyproštění není potřeba, posádku už měla v péči zdravotnická záchranná služba, řekl Deníku řídící důstojník HZS Pavel Musil.

„Vrtulník transportoval ve vážném stavu do fakultní nemocnice v Plzni asi sedmdesátiletého muže s mnohočetnými poraněními, zhruba sedmdesátiletá žena byla se zraněním hrudníku převezena na chirurgii Klatovské nemocnice,“ uvedla mluvčí ZZS Plzeňského kraje Lenka Ptáčková.

Po dobu vyšetřování nehody je uzavřena silnice mezi Kovčínem na Klatovsku a Nekvasovy na jižním Plzeňsku, jedna kolej dvoukolejné železniční trati byla, vzhledem k tomu, že vrak skončil mimo trať, zprovozněna už před 13. hodinou.