„Kolize se stala v pondělí dne 13. září kolem dvacáté hodiny na silnici I. třídy číslo 22 v prostoru pod železničním viaduktem mezi obcemi Loučim a Hluboká,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Jersáková.


Uvedeným úsekem jel 59letý šofér s nákladní soupravou ve směru na Hlubokou.

„Řidič však nerespektoval dopravní značku umístěnou před viaduktem – Přednost protijedoucích vozidel, a vjel do nepřehledného úseku, kde údajně z protisměru vyjelo neznámé osobní vozidlo. V reakci na tento automobil a ve snaze zabránit střetu s ním šofér nákladního vozidla najel na pravou krajnici a pravou stranou přívěsu přitom narazil do stěny železničního podjezdu a do dopravní značky „Žluté a černé pruhy“, které jsou umístěné na kovovém sloupku,“ popsala nehodový děj Jersáková.


Ke střetu s neznámým osobním vozidlem tmavé barvy a terénního typu nedošlo. Vzniklou škodu na přívěsu nákladního vozidla odhadli policisté na 30 tisíc korun, škodu na dopravní značce odhadli na 1 000 korun.


Dopravní policisté žádají všechny svědky, kteří by mohli poskytnout jakékoliv informace vedoucí k jejímu řádnému prošetření, aby neprodleně kontaktovali Policii ČR, Územní odbor Domažlice – dopravní inspektorát. Volat mohou na telefonní čísla 974 331 255 nebo 974 321 082. Informace mohou sdělit také na lince tísňového volání 158.