K dopravní nehodě na silnici I. třídy č. 22 mezi Hlubokou a křižovatkou na Pocinovice došlo v sobotu přesně v 14:05 hodin.

„Osmačtyřicetiletý řidič osobního automobilu tovární značky Škoda Superb jedoucí ve směru od obce Hluboká na obec Loučim se při jízdě plně nevěnoval řízení a nesledoval situaci v provozu na pozemní komunikaci. Při průjezdu mírnou levotočivou zatáčkou vjel na pravý okraj komunikace a následně vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do pařezu stromu, a poté v místním potoku Andělice s vozidlem havaroval,“ informuje domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová. Řidič uvedl, že za jízdy usnul.

Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče a všech spolujezdců, kteří byli z místa dopravní nehody odvezeni k ošetření do Klatovské nemocnice. Alkohol byl u řidiče vyloučen dechovou zkouškou. Škoda na osobním automobilu Škoda Superb byla vyčíslena na 80 tisíc korun. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích.

Nejedná se však o jedinou dopravní nehodu, která se v daný den stala a při které skončilo vozidlo v potoce. O několik hodin později o pár kilometrů dál ve směru na Domažlice vyhasly tři lidské životy. Vozidlo s posádkou vozidla skončilo také v potoce.

Dopravní nehoda u Koutu na Šumavě
Žena z nehody u Koutu na Šumavě je stále v kritickém stavu