Minulou sobotu 27. října došlo k dopravní nehodě na silnici III. třídy č. 19711 mezi Rybníkem a Smolovem.

„Pětačtyřicetiletý řidič osobního automobilu tovární značky Škoda Fabia jel od obce Rybník na obec Smolov. Při průjezdu táhlé přehledné levotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy dopravně technickému stavu pozemní komunikace a svým schopnostem, vjel na pravou krajnici, vyjel vpravo mimo vozovku, kde narazil do dvou stromů. Dopravní nehodu neoznámil na policii a z místa odešel,“ informuje domažlická policejní tisková mluvčí Dagmar Brožová.

Řidič vozidla byl však o hodinu později vypátrán. Na výzvu policistů se podrobil dechové zkoušce ke zjištění, zda není ovlivněn alkoholem. „Odborné měření elektronickým přístrojem ukázalo pozitivní výsledek 1,72 promile alkoholu v krvi. Muž byl zajištěn a převezen do lékařského zařízení, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve,“ doplňuje mluvčí Brožová.

Policisté také zjistili, že řidič vozidla za jízdy nebyl připoután bezpečnostním pásem.

„Škoda na automobilu byla vyčíslena na celkem třicet tisíc korun, na stromech na celkovou částku pět set korun. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích,“ uzavírá domažlická policejní tisková mluvčí Dagmar Brožová.

Nejedná se bohužel však o jediný případ tohoto typu. Policisté upozorňují na fakt, že přibývá řidičů bez řidičských oprávnění.