„Řidič nákladního automobilu najel na pravou krajnici a následně se s vozidlem převrátil na pravý bok,“ informovala Deník policejní mluvčí Dagmar Brožová.
Přestože se nehoda obešla bez zranění řidiče, nemohl se dostat ven. Na místo byli přivoláni hasiči z domažlické stanice.

„Jednotka PS Domažlice musela provést vyprošťovací práce a pomoct muži ven z řidičské kabiny,“ sdělil Petr Poncar, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru pro Plzeňský kraj. Hasiči dále provedli protipožární opatření a zajištění místa nehody. Zjistili, že k úniku provozních kapalin nedošlo a událost posléze předali přivolané policii. Přivolaní policisté provedli dechovou zkoušku na alkohol, kterou vyloučili požití alkoholických nápojů před jízdou.

„Škoda na nákladním vozidle továrny značky Scania byla vyčíslena na 450 tisíc korun a na návěsu značky Schmitz na 200 tisíc korun,“ doplnila informace mluvčí Brožová. Protože byly na kamionu použity vyprošťovací práce, musela se uzavřít část vozovky. Doprava tak byla pozastavena mezi obcemi Draženov a Meclov. Nicméně úsek se dal objet přes náhradní objízdné trasy skrz obec Meclov či obec Poběžovice.

Dopravní nehodu dále šetří Dopravní inspektorát v Domažlicích.

Nehoda si vyžádala zranění a došlo k poškození mostku, do kterého automobil narazil.
Žena havarovala na rovině