Malé letadlo se ve čtvrtek hodinu po poledni zřítilo na rozhraní Prachaticka a Klatovska, u rozhledny Javorník jen několik kilometrů od Kašperských Hor. Jeden člověk na místě zemřel, těžce zraněnou ženu odvezla záchranná služba do nemocnice.

Pád malého letadla do lesa u rozhledny Javorník na Vacovsku viděl jeden z obyvatel Tejmlova. Na místo proto vyslal dva muže. Ti našli vrak letadla, v němž byli dva pasažéři, a zalarmovali záchrannou službu a hasiče.

Malé dvoumístné letadlo Cessna 150M se zřítilo zhruba sto metrů od rozhledny Javorník. V době havárie bylo špatné počasí a nad kopcem seděla hustá mlha.

Záchranáři na místě zhruba půl hodiny resuscitovali posádku letadla. Starší muž svým zraněním ale přes veškerou snahu záchranářů podlehl. „Ženu se podařilo oživit a s vážnými poraněními byla vrtulníkem transportována na ARO českobudějovické nemocnice,“ řekl ředitel jihočeské záchranné služby Marek Slabý. Podle informací Deníku šlo o asi třicetiletou ženu a nepotvrzené zprávy říkají, že oba pasažéři byli vojáky z povolání.

Ještě v pět hodin odpoledne bylo místo uzavřeno a obehnáno páskou. Vyšetřování nehody je totiž v režii leteckých inspektorů.

Letadlo Cessna by mělo být z aeroklubu v Roudnici nad Labem. „Dvoumístná cessna skutečně včera odletěla z letiště aeroklubu v Roudnici nad Labem,“ potvrdil včera Deníku člen klubu Jiří Zeman. Prezident klubu Vlastimil Dvořák dodal, že na palubě byl muž a žena. Šlo ale o soukromé letadlo. (jv, ki)