Oba řidiči skončili v nemocnici. Příčinou nehody bylo nepřizpůsobení rychlosti. Viníkem byl zřejmě devětatřicetiletý řidič nákladního vozidla Ford Transit, který mířil od Horšovského Týna na Domažlice.

„Při projíždění zatáčky v klesání nepřizpůsobil rychlost  a na mokré silnici dostal smyk. Přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím nákladním autem Citröen Berlingo, které řídila šestačtyřicetiletá žena,“ popsala nehodu domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Zranění řidiči byli převezeni do nemocnice  v Plzni a v Domažlicích.   „Řidičova dechová zkouška byla negativní.  Řidička se vzhledem ke svému zranění dechové zkoušce podrobit nemohla. Byl proto nařízen odběr krve v nemocnici,“ pokračuje Brožová.

  Na Fordu vznikla škoda ve výši 30 tisíc korun, na přepravovaném nákladu, jímž bylo pečivo , 2 tisíce korun. Na Citröenu  byla škoda vyčíslena na 40 tisíc korun. „Policisté navíc zjistili, že Ford měl zcela sjetou gumu na předním kole a že majitel vozidla neprovedl převod auta na svoji osobu,“ dodala Brožová.