„Nedával jsem pozor a přehlídl jsem semafor. Nevím, jak se mi to mohlo stát. Jsem z toho v šoku, ale rád, že jsem nikoho nezranil. Auto teď odvezu do servisu a nechám ho na svoje náklady opravit,“ řekl Deníku nepozorný řidič auta Iveco Daily. Řidič zdemolovat pravý zadní blatník dodávky a porazil stojan s výstražnou signalizaci, kterou tím pádem také poškodil.

„Třiapadesátiletý řidič z Poběžovic vjel na přejezd v době, kdy svítila červená výstražná světla. Střetl se s osobním vlakem, který jel od Domažlic. Po nárazu bylo nákladní vozidlo odraženo na signalizační zařízení. Alkohol byl u řidiče i strojvedoucího vyloučen dechovou zkouškou. Přibližná škoda na autě je 66 tisíc, na vlaku 50 tisíc a na signalizaci 110 tisíc korun,“ sdělila domažlická policejní mluvčí Vladislava Čejková.

„Lidé stále více chvátají a tak se stane snadno neštěstí. Jsem rád, že se nikomu nic nestalo. Vloni v Zámělíči to bylo horší. Řidič v autě narazil do drezíny a byl na místě mrtev. Říkalo se, že byl řidič drezíny opilý,“ uvedl Josef Holý z Meclova, který se kolem včerejší nehody vracel od lékaře.