„Došlo k ní v 8.38 hodin na silnici II. třídy č. 183 mezi obcemi Radonice a Hradiště. Sedmapadesátiletý řidič osobního vozidla Volkswagen Sharan jedoucí ve směru od obce Radonice směrem na Hradiště vjel při průjezdu ostré, avšak přehledné levotočivé zatáčky do protisměru, kde se čelně srazil s protijedoucím osobním automobilem Škoda Octavia, který řídil čtyřiatřicetiletý muž. Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče Octavie, dechová zkouška u něj byla negativní," uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Z dopravní nehody v serpentinách nad Radonicemi.Zcela jinak dopadlo zkoumání, zda není ovlivněn alkoholem, u muže, který se ´nevešel na silnici´.

„Dechová zkouška řidiče Volkswagenu byla pozitivní. První odborné měření ukázalo výsledek 0,99 promile alkoholu v krvi a opakovaná zkouška skončila výsledkem 0,90 promile. Dotyčný se následně v lékařském zařízení podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Policisté mu zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz," doplnila Brožová s tím, že škoda na Volkswagenu byla vyčíslena na 30 000 korun, na vozidle Octavia vznikla škoda ve výši 80 tisíc korun.Z dopravní nehody v serpentinách nad Radonicemi.

Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích.