V jednom - nákladním Ivecu, seděl, další auta - osobní - byla naložená na korbě. Policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování v Domažlicích kvalifikovali počínání muže jako trestné činy krádež, ohrožení pod vlivem návykové látky a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění.

„Krátce před půl osmou večer na parkovišti čerpací stanice v Horšovském Týně kdosi rozbil boční okno u řidiče i spolujezdce zaparkovaného nákladního vozidla značky Iveco. 18letý mladík z Domažlicka se dostal okénkem, které předtím zřejmě rozbil, do kabiny. Vůz nastartoval a pokusil se s ním odjet. Při vyjíždění z parkoviště ale narazil do lampy veřejného osvětlení a vzápětí ho zadržel pracovník benzinky,“ uvedla Deníku krajská policejní mluvčí Michaela Altmannová.

Policisté přijeli na místo a vyzvali podezřelého mladíka k dechové zkoušce.
„Přístroj mu v dechu naměřil 1,57 promile alkoholu. Navíc se ukázalo, že není držitelem potřebného řidičského oprávnění. Mladík skončil v péči lékaře, který mu odebral vzorek krve. Není bez zajímavosti, že na vleku nákladního automobilu bylo naloženo osm nových osobních aut značky KIA. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na čtyři milióny a 900 tisíc korun,“ zakončila výčtem podrobností Altmannová.