Podle policejní statistiky nejde zjistit přesný počet opilých řidiček, ale je jisté, že jich za volant usedá čím dál více.

Opilou rekordmankou posledních čtyř dnů je jedenačtyřicetiletá řidička, která s téměř 2,5 promile havarovala na silnici mezi Horšovským Týnem a Domažlicemi. Při své opilosti nezvládla projet ve svém Land Roveru zatáčku a skončila v příkopu. Na autě způsobila padesátitisícovou škodu.
V sobotu v podvečer se lehce zranila na mol opilá sedmatřicetiletá řidička v Blížejově. S 2,20 promile já nestačil kruhový objezd. S Peugeotem 405 narazila při výjezdu z kruhového objezdu do obrubníků, pak vyjela mimo silnici. Po stech metrech jízdy narazila do betonové podezdívky.

„Žena policistům přiznala, že před jízdou pila," řekla domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Třetí výtečnicí je čtyřicetiletá žena. Tu zastavila hlídka policistů v Babyloně. Nejenže řídila opilá, ještě překročila povolenou rychlost, a navíc neměla řidičák.

„Odborné měření ukázalo, že si za volant sedla s 1,72 promile. Žena přiznala, že před jízdou pila červené víno," pokračuje Brožová a dodává, že opilí řidiči většinou skončí na záchytce.

Další zajímavostí je, že počty opilých řidičů stoupají vždy v druhé polovině měsíce, po vyplacení mezd a sociálních dávek.

Podle domažlického psychiatra Viliama Janáče, který též vede protialkoholickou poradnu, je už jedno promile alkoholu v krvi dost.
„Normální člověk, který není zvyklý pít, snese dávku alkoholu do jednoho promile a má toho dost. Vzpomínám si na ženu, kterou našli ležet na mol opilou v příkopu. V nemocnici jí naměřili téměř tři promile," říká Janáč s tím, že člověk, kterému jsou naměřena tři promile, mohl zkonzumovat například půl litru tvrdého alkoholu.