Nehoda se stala krátce před 16. hodinou na parkovišti v Husově třídě. „Řidička vozidla značky Peugeot 207 nezvládla řízení, vjela na obrubník a narazila do zaparkovaného osobního automobilu Škoda Fabia,“ popsala domažlická mluvčí Dagmar Brožová. Doplnila, že dotyčná z místa činu následně ujela.

Sedmačtyřicetiletá řidička osobního automobilu Peugeot 207 bourala na parkovišti v Domažlicích.Sedmačtyřicetiletá řidička osobního automobilu Peugeot 207 bourala na parkovišti v Domažlicích.Zdroj: Foto: PČR

Policisté však ženu vypátrali na adrese jejího trvalého bydliště, kde se podrobila dechové zkouše. Při ní nadýchala 2,76 promile alkoholu. Odmítla se ovšem podrobit lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve a moči. Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn.

Předběžná škoda na obou vozidlech činí 20 tisíc korun. „Ženě jsme zadrželi řidičský průkaz a zahájili úkony trestního řízení pro podezření spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uzavřela Brožová.

Podobný případ se odehrál ve středu ve Smržovicích, kde opilou šoférku zastavila hlídka. Při dechové zkoušce měla skoro tři promile alkoholu.