Kůň způsobil hromadnou nehodu

K poslední zmíněné nehodě došlo v pondělí v 17.45 hodin kousek za Horšovským Týnem na silnici vedoucí na Draženov.
Řidič nákladního automobilu Fiat Ducato jel ve směru na Horšovský Týn, když náhle z pravé strany vběhl před vozidlo kůň. Došlo ke srážce.

„Ve stejné době jela v protisměru s osobním vozidlem Hyundai pětačtyřicetiletá žena, která rovněž do koně narazila. Po střetu bylo její vozidlo odraženo do protisměru, kde narazilo do protijedoucí Škody Felicia," popsala domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Při nehodě u H. Týna zahynul kůň.

Samo zvíře srážku nepřežilo, při dopravní nehodě byl zraněn i osmatřicetiletý řidič Felicie. Na jeho autě vznikla dvoutisícová škoda, na vozidle Hyundai vznikla škoda ve výši 100 tisíc korun a na Fiatu Ducato 40 tisíc korun. Policisté dokonce vyčíslili i škodu na uhynulém koni – 20 tisíc korun.

Řidič nedal přednost Tatře

Ve stejný den došlo v 10.45 hodin k nehodě i na hlavním tahu vedoucím Semošicemi.

Šestačtyřicetiletý řidič osobního vozidla Peugeot při vyjíždění z místní komunikace na hlavní silnici nedal přednost v jízdě a srazil se s nákladním automobilem Tatra, se kterým přijížděl od Křenov sedmapadesátiletý řidič.

Nehoda v Semošicích.

„Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče osobního automobilu, byl proto převezen do nemocnice v Domažlicích na ošetření," prozradila policejní mluvčí Brožová. Na Peugeotu vznikla škoda 10 tisíc korun, stejná jako na Tatře.

Mladík přetočil auto přes střechu

V pátek 20. listopadu po osmé hodině ranní havaroval mladý řidič v Týnských hájích.

Devatenáctiletý mladík jel malým autem Micro Compact Car Smart směrem na obec Domažlice. Jel ale příliš rychle a při projíždění pravotočivé zatáčky pod vodárnou dostal na mokré silnici smyk. Vyjel vpravo mimo vozovku, s vozidlem se několikrát přetočil přes střechu a zůstal stát na kolech v příkopu.

Nehoda v Týnských hájích.

Řidič byl lehce zraněn, ale odmítl příjezd zdravotníků s tím, že si sám vyhledá ošetření v Domažlické nemocnici. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 30 tisíc korun.

Řidič četl tabuli a havaroval

K nehodě došlo také v sobotu na hlavní silnici mezi Babylonem a Březí u čerpací stanice. Čtyřicetiletý řidič osobního vozidla Citroen Xsara kolem ní projížděl v půl sedmé večer a plně se nevěnoval řízení, protože sledoval světelnou tabuli čerpací stanice. Narazil zezadu do vozidla Volkswagen Passat.

„Sedmadvacetiletá řidička byla s tímto vozidlem odražena na vozidlo Opel Corsa, které stálo před ní a jehož třiačtyřicetiletý řidič zastavoval, když se chystal odbočit," vysvětlila mluvčí. Zraněni byli řidička Volkswagenu, řidič Opelu a jeho spolujezdkyně. Na Citroenu vznikla škoda 50 tisíc, na Volkswagenu 80 tisíc a na Opelu 40 tisíc.

Uvolněné kolo létalo po silnici a naráželo do aut

V neděli před jednou hodinou ranní pak došlo k neobvyklé nehodě mezi hraničním přechodem Folmava a Babylonem, rovněž u čerpací stanice.

Tentokrát pětadvacetiletý řidič Volkswagenu Transporter s přívěsem nezajistil víko kufru na převáženém osobním vozidle, které vezl na korbě Transporteru. Ze zavazadlového prostoru za jízdy do mírného stoupání vypadla na silnici kola z osobního vozidla (disky a pneumatiky). Jedno z kol vjelo do levého jízdního pruhu a narazilo do Fordu C-Max, který řídil dvaapadesátiletý řidič. Kolo se pak odrazilo do protisměru, kde na něj najela řidička Volkswagenu Lupo. Při karambolu s divokým kolem nebyl nikdo zraněn. Na Fordu vznikla škoda 20 tisíc korun, na Volkswagenu 5 tisíc korun.

Účastníci všech zmíněných nehod byli podrobeni dechové zkoušce, žádný z nich však alkohol před jízdou nepožil.