Mladou řidičku poleptaly chemické látky, které převážela ve svém autě, s nímž včera ráno havarovala. K nehodě došlo na silnici druhé třídy č. 200 mezi Mířkovem a Vidicemi.

Osmatřicetiletou ženu transportoval vrtulník na speciální oddělení Vinohradské nemocnice.
„Ženu jsme převáželi ve vážném stavu. Byla poleptána na většině povrchu těla," uvedla mluvčí záchranářů Lenka Ptáčková.

Na místě nehody zasahovali kromě hasičů a policistů i odborníci z profesionální hasičské laboratoře z Třemošné.
„Šlo o desítky litrů převážených chemikálií. Vylité chemikálie zasahující odborníci v protichemických oblecích a rouškách zneutralizovali. Lidé v okolí nejsou ohroženi," konstatoval velitel zásahu HZS Jaroslav Hrdlička.
Řidička pravděpodobně v důsledku smyku převrátila auto do příkopu na střechu.

„Ve skleněných láhvích a barelech převážela kyseliny a hydroxidy. Při průzkumu byla zjištěna kyselina sírová, dusičná, mléčná, hydroxid draselný a další nebezpečné látky. Některé skleněné lahve se rozbily. Z vozidla unikaly nazelenalé páry nebezpečných látek," řekla  mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

Hlavní silnice na Bor byla  uzavřena až do 13. hodiny. Policisté odkláněli dopravu na vedlejší silnici z Mířkova přes Křakov. Za Mířkovem se přesto táhla kolona asi dvanácti nákladních aut.

„Stojíme tady už dvě hodiny a zřejmě ještě dlouho budeme. Měl jsem nakládat, a jak to vypadá, budou na mne ve firmě čekat dlouho. Nejhorší je, že jsem si nevzal svačinu," řekl jeden z trpělivě čekajících řidičů.

„Z dosavadního šetření vyplývá, že řidička nepřizpůsobila rychlost jízdy stavu silnice, v pravotočivé zatáčce nezvládla řízení a vyjela do protisměru, kde havarovala v silničním příkopu," řekla k nehodě policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.