"Před obcí Štítary došlo ke střetu dvou vozidel. Na místě je osm zraněných, kteří jsou právě ošetřováni. Údajně by mělo jít o lehká zranění," uvedla Deníku policejní mluvčí Hana Kroftová.

Upozornila, že provoz na silnici II/197 bude až do ukončeno šetření nehody na silnici řízen kyvadlově.

"Naši zdravotničtí záchranáři zasahovali u nehody dvou osobních aut. V jednom jelo pět lidí, ve druhém tři. Jednalo se o dvě děti přibližně ve věku  12 a 15 let, dále o dva muže a čtyři ženy mladší 30 let. Všechny jsme převezli s lehčími zraněními sanitami na chirurgické oddělení Domažlické nemocnice," uvedla Deníku mluvčí Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje Lenka Ptáčková.  

K nehodě došlo v zatáčce před obcí ve směru od Srb, potažmo od Horšovského Týna.

"V 16.15 hodin nepřizpůsobila 26letá řidička jedoucí v BMW od Horšovského Týna směrem na Bělou rychlost jízdy, dostala se v zatáčce před obcí Štítary s vozidlem do protisměru, kde narazila do protijedoucího Peugeotu řízeného 24letým mužem. V Peugeotu cestovalo pět osob, v BMW tři. Peugeot skončil po střetu v příkopu. Dechové zkoušky u řidičů vyloučily užití alkoholu před jízdou," doplnila informace mluvčí PČR Kroftová s tím, že silnice už byla zprůjezdněna a nehodu dále šetří Dopravní inspektorát Domažlice.