Dvě vozidla Zdravotnické záchranné služby Pk a jedna sanita musely odvézt do Domažlické nemocnice osádku Fordu Focus, který havaroval mezi Poběžovicemi a Otovem.

"Zdravotníci převezli do nemocnice pět mužů a jednu ženu. Čtyři muže vezla ZZS, muže a ženu s lehčími zraněními sanita," uvedla mluvčí ZZS Plzeňského kraje Lenka Ptáčková.

Ford Focus se dle stop zanechaných na vozovce dostal na její levou stranu a při snaze vrátit se zpět na pravou stranu zajel za krajnici, projel příkopem a převrátil se na poli přes střechu zpátky na kola.

"Řidič osobního vozu dostal po projetí zatáčky smyk a havaroval v poli. V autě jeli tři muži ve věku 29 roků a dva 31letí, spolu s nimi 19letá dívka. Všichni po nehodě odmítli na místě dechovou zkoušku, takže budou v nemocnici podrobeni odběru krve. V současnosti musí policie zjistit, kdo vlastně vozidlo řídil," sdělila na dotaz Deníku domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Zásah záchranářů se neobešel bez komplikací.

"Když jsem se přijel, ´rychlá´ ošetřovala zraněné. Pak přijela druhá záchranka a přišli i nějací lidé z obce. Ozval se křik, začal se tam někdo prát a policisté je odtrhávali od sebe. Byli agresivní, zřejmě opilí," uvedl Deníku náhodný svědek zásahu záchranářů.

Jeho slova potvrdila policejní mluvčí.

"Policisty z obvodního oddělení si na místo nehody a následný doprovod zraněných do nemocnice vyžádali zdravotníci. Osádka havarovaného vozu byla agresivní, a proto asistovali při ošetření a převozu pořádkoví policisté," vysvětlila Brožová.

"Přijel jsem sem, protože jsem se dozvěděl, že havarované auto je mého syna. Zda je řídil, to skutečně nevím. Naštěstí byl po nehodě při vědomí a komunikoval," uvedl Deníku otec jednoho ze zraněných. 

Na policii nyní je, aby ustanovila osobu řidiče, a tím pádem i viníka nehody.

Video z místa nehody

Zdroj: Youtube

„Devětadvacetiletý majitel vozidla dechovou zkoušku odmítl a v lékařském zařízení se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Další z osádky, 31letý muž, se též odmítl podrobit dechové zkoušce i lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Druhému 31letému muži byla provedena dechová zkouška s výsledkem 1,61 ‰ alkoholu v krvi, poté mu byla v lékařském zařízení odebrána krev. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 30 000 korun," uvedla v pátek Deníku policejní mluvčí Brožová s tím, že nehodu dále šetří Dopravní inspektorát v Domažlicích.