"Osobní automobil a traktory přijížděly ve směru od Holýšova. Traktor na okraji Staňkova odbočoval vpravo do zemědělského areálu a řidič osobního vozu do něj zezadu narazil, přičemž uvedl, že ho zmohl mikrospánek," uvedla k nehodě domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová. 

Potvrdila také lehké zranění tří účastníků nehody. 

"Až do vyšetření nehody bude místem vedena doprava kyvadlově v jednom jízdním pruhu," doplnila na závěr mluvčí PČR.

Jak k nehodě došlo

„Jednadvacetiletý řidič osobního automobilu Škoda Fabia jedoucí od Holýšova vjel při jízdě po přímém úseku na pravý okraj komunikace a následně vpravo mimo ni a tam s vozidlem narazil do levé zadní části stojícího přívěsu tovární značky Fliegel připojeného k traktoru Fend Acgo, s nímž za okrajem komunikace zastavil jednapadesátiletý řidič," popsala průběh nehody domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Jako první byli na místě střetu hasiči.
„Třem zraněným osobám hasiči poskytli předlékařské ošetření, následně si je převzala do péče zdravotnická záchranná služba. Na likvidaci uniklého oleje hasiči použili sorbent," uvedla k zásahu mluvčí HZS Plzeňského kraje Pavla Jakoubková s tím, že hasiči na místě po dobu zásahu také usměrňovali provoz.

„Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče i jeho 24letého spolujezdce, oba byli převezeni sanitou k ošetření do Domažlické nemocnice. Další 25letý spolujezdoucí byl přepraven do nemocnice v Plzni. Řidič škodovky dopravním policistům uvedl, že při jízdě usnul," připojila policejní mluvčí Brožová.

Požití alkoholických nápojů před jízdou policisté u obou řidičů vyloučili dechovými zkouškami.
„Dalším šetřením na místě dopravní nehody bylo zjištěno, že jeden ze spolujezdců nebyl na zadním sedadle za jízdy připoután bezpečnostním pásem. Škoda na osobním automobilu Škoda Fabia byla vyčíslena na 60 000 korun, na přívěsu vznikla desetitisícová škoda a na traktoru škoda nevznikla. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích," zakončila Brožová.