To je bilance nehody, která se stala nedaleko Loučimi, a to necelých tři sta metrů od odbočky z hlavní silnice I/22 Kdyně-Klatovy na obec Pocinovice. Ke srážce došlo na křižovatce, kde silnici č. 192 do Pocinovic přetíná zkratka z Loučimi do Chodské Lhoty.

„Jedenapadesátiletá řidička osobního vozidla Hyundai při jízdě od Loučimi nerespektovala dopravní značku Dej přednost v jízdě a vjela v sobotu v 15.30 hodin na hlavní pozemní komunikaci, kde nedala přednost v jízdě projíždějícímu osobnímu automobilu Ford a narazila do něj. Obě vozidla byla nárazem odmrštěna vpravo mimo komunikaci na pole, kde vozidlo Hyundai vzplálo a vyhořelo," uvedla k nehodě domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Při nehodě si řidička způsobila zranění, na ošetření do nemocnice musel být sanitou zdravotnické záchranné služby odvezen také 27letý řidič Fordu.

„Požití alkoholických nápojů před jízdou u obou vyloučili policisté dechovými zkouškami. Na obou vozidlech vznikla škoda, která byla odhadnuta na 60 tisíc korun," doplnila Brožová.

Na místě zasahovali hasiči z HZS Klatovy a SDH Nýrsko.

„Společnými silami uhasili požár. Škody jím způsobené vyšetřovatel vyčíslil předběžně na 65 tisíc korun. Po dobu zásahu a policejního vyšetřování museli místem nehody další účastníci silničního provozu projíždět se zvýšenou opatrností. Po ukončení šetření hasiči odstranili z vozovky polámané části vozidel a uniklé provozní kapaliny zlikvidovali pomocí sorbentu," uvedla k zásahu mluvčí HZS Plzeňského kraje Pavla Jakoubková.