Jednadvacetiletý řidič Peugeotu jel od Semošic a za mostem těsně před Horšovským Týnem začal předjíždět škodovku devětačtyřicetiletého řidiče, který s ní zastavil u středu silnice a se zapnutým levým blinkrem se chystal odbočit vlevo do Polní ulice. Předjížděl v úseku, kde to zakazuje vodorovné dopravní značení – podélná plná čára.

„Došlo ke střetu obou vozidel. Při něm byl Peugeot odražen vlevo, kde v levém jízdním pruhu narazil do osobního vozidla Volkswagen, které řídila čtyřiačtyřicetiletá žena, která přijížděla od Horšovského Týna," popsala policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče Peugeotu a jeho dvou spolujedoucích, všichni byli převezeni do nemocnice k ošetření. „Následně byli spolujedoucí hospitalizováni. Rovněž byla zraněna řidička Volkswagenu," doplnila Brožová.

Požití alkoholických nápojů bylo u všech řidičů vyloučeno dechovými zkouškami, které provedli policisté Dopravního inspektorátu.

„Na vozidle Peugeot byla škoda vyčíslena na 40 tisíc korun, na vozidle Škoda na 2 tisíce korun a na vozidle Volkswagen vznikla škoda ve výši 20 tisíc korun," vyčíslila policistka.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze základen ve Staňkově a Domažlicích.