370 dopravních nehod, sedm mrtvých, čtyři těžce a 205 lehce zraněných lidí. Celková škoda 33 417 700 korun. Ačkoliv se počet dopravních nehod na silnicích Domažlicka v roce 2014 snížil, narostl počet usmrcených lidí.

„Vloni zemřelo na okresních silnicích sedm lidí, což je o dva více ačkoliv bylo o 21 dopravních nehod méně než v roce 2013. Výrazný pokles byl zaznamenán v počtu těžce zraněných osob. V loni byli těžce zraněni čtyři lidé, kdežto v roce předloňském devětadvacet. Větší nárůst, a to o dvaatřicet, bylo lehkých zranění," uvedla domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Také celková škoda způsobená při dopravních nehodách vzrostla ve srovnání s loňským pololetím, a to o více než sedm milionů korun.
Mezi nejčastější příčiny dopravních nehod se již tradičně řadí nesprávný způsob jízdy (198), nepřiměřená rychlost (97) a nedání přednosti v jízdě (36).

„Na silnicích 1. třídy se bouralo v 117 případech, silnice 2. třídy byly dějištěm dopravních nehod ve 121 případu a na silnicích 3. třídy došlo k nehodě v 59 případech," pokračuje Brožová.

Mezi nejčernější dny patří pondělí, kdy se havarovalo v 67 případech. Následuje čtvrtek kdy se bouralo 60krát, a středa 59krát. Naopak nejméně řidičů havarovalo v neděli 36krát a v úterý 43krát.

Obrovský podíl na dopravních nehodách mají opilí řidiči. Těch policisté odhalili vloni za volantem 41, z toho tři byli ještě navíc pod vlivem drog.

Tragédie ve Kdyni
Jinak nelze označit událost, která se stala 21. června 2014 u benzinové pumpy u Kdyně. Namol opilý Jiří Pittner tady svou Octavií zezadu smetl dva cyklisty. Jedenasedmdesátiletému muži a jeho jednačtyřicetileté dceři už nebylo pomoci. Devětačtyřicetiletý muž odsedí pět let za mřížemi a osm let nesmí za volant. Pozůstalým, vdově a dceři zemřelého muže, má zaplatit celkem tři miliony korun. Jeho potrestání však pozůstalým zcela zbytečný odchod jejich blízkých nevrátí.

„Žádný trest nemůže nahradit životy mého dítěte a manžela. Šestačtyřicet let jsem žila obklopena krásnou rodinou, štěstím a pak jsem během chvilky přišla o všechno. Zůstala mi jen bolest a samota," řekla manželka a matka zesnulých.

„V souvislosti s příchodem nového roku apelujeme na všechny účastníky silničního provozu, aby se nejen za volantem chovali zodpovědně, ohleduplně a dodržovali pravidla silničního provozu. Zároveň všem řidičům přejeme spoustu šťastných kilometrů bez nehod," dodala Brožová.