V 11.30 havaroval u Vidic mladý motocyklista. Jeho zranění byla tak vážná, že musel být transportován vrtulníkem do plzeňské nemocnice.

„Mezi Vidicemi a Olešnou havaroval devětadvacetiletý řidič motocyklu Suzuki. Při průjezdu prudké zatáčky nepřizpůsobil rychlost a vyjel ze silnice, kde narazil do směrového sloupku a dopravní značky. Utrpěl těžká zranění. Požití alkoholu bylo vyloučeno dechovou zkouškou. Na motocyklu vznikla škoda ve výši 100 tisíc korun," uvedla domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

V 11. 30 v Koutě na Šumavě narazil další mladý řidič, tentokrát osobním autem, do betonového mostku. Byl zraněn a s ním i jeho spolujedoucí.

„Dvacetiletý řidič Volkswagenu Golf mířil od Domažlic na Kdyni. Před křižovatkou na Kout na Šumavě v důsledku mikrospánku vjel do příkopu, kde narazil do betonového mostku. Řidič i jeho devatenáctiletý spolujedoucí byli převezeni do nemocnice k ošetření. Ani v tomto případě řidič před jízdou nepil. Na autě vznikla škoda 40 tisíc korun," dodala Brožová.