Hlavní tah z Plzně na Domažlice byl dnes, ve středu 15. července, zcela uzavřen. Řidiči museli úsek objíždět, některé kamiony tu ovšem uvízly. Zhruba po dvou hodinách začala policie dopravu pouštět alespoň kyvadlově.

Na vše měl zřejmě vliv déšť a mokrá vozovka.

„Fiat Punto za Stodem u křižovatky na Střelici nedobrzdil, když se před ním začala tvořit kolona. Dostal smyk a vjel do protisměru, kde bočně narazil do náklaďáku. Od něj se odrazil a nabourar do Škody Forman, který jel původně před fiatem. Forman se v důsledku toho také ocitl v protisměru, kde se střetl s dalším náklaďákem. Aby toho nebylo málo, následovaly ještě další dvě méně závažné nehody celkem pěti osobních aut ve vzniklé koloně,“ popsal mluvčí jihoplzeňských policistů Libor Pilař.

Při karambolu se zranili tři lidé. Podle mluvčí záchranné služby Lenky Ptáčkové se jednalo o manželský pár, který naboural do nákladního auta a o ženu, která nabourala do kolony. „Jednalo se lehčí až středně těžká zranění. S naraženými hrudníky a hlavou jsme všechny převezli do nemocnice na další vyšetření,“ doplnila Ptáčková.