S autem pak odjela do Paroubkovy ulice, kde vůz zaparkovala. Když za mladou ženou přišli policisté, nadýchala téměř dvě promile alkoholu. Policistům ale tvrdila, že pila až po nehodě.

„Žena jela z náměstí Míru do ulice Komenského. Plně se nevěnovala řízení a na přímém úseku vjela mimo silnici. Na trávníku postupně narazila do informační tabulky a nadzemního hydrantu. Po dopravní nehodě žena nezavolala na policii, nehodu neoznámila a odjela. Ke zranění osob naštěstí nedošlo.

V 11:41 hodin byla ženě při dechové zkoušce naměřena hodnota 1,41 promile, opakované zkoušky ukázaly výsledky 1,82 a 1,72 promile. S naměřenými hodnotami řidička souhlasila, uvedla však, že alkoholické nápoje požila až po dopravní nehodě, aby se uklidnila. Policisté ji zajistili a převezli do lékařského zařízení, kde se podrobila vyšetření spojenému s odběrem krve.

Krevní rozbor prokáže, zda byla žena pod vlivem alkoholu již v době spáchání dopravní nehody, nebo až poté, jak sama uvádí. Na vozidle byla škoda vyčíslena na čtyři tisíce korun, na informační tabulce a na nadzemním hydrantu pak vznikla škoda ve výši jednoho tisíce korun,“ uvedla domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Maturanti převzali vysvědčení a Sprachdiplomy.
Slavnost na radnici. Gymnazisté se loučili se studiem