„Ke střetu došlo směrem na Hájek. V osobním vozidle bylo pět cestujících, kteří utrpěli zranění, stejně tak řidič motorky,“ řekla na úvod policejní mluvčí Dagmar Brožová. Na místě zasahují kromě policistů i hasiči a zdravotní záchranná služba. Pět zraněných bylo převezeno do Domažlické nemocnice. Motorkář, devětasedmdesátiletý Němec, byl převezen do nemocnice v Chamu. „Muž utrpěl lehké zranění,“ uvedla mluvčí zdravotní záchranné služby Mária Svobodová. „Ostatní byli převezeni do Domažlic. Dva muži, ročník 1984 a 1963, utrpěli lehká zranění a sedmadvacetiletá žena s holčičkou jsou v nemocnici na pozorování,“ pokračovala Svobodová.

Poslední účastnicí nehody byla i mladá těhotná žena. Tu zdravotníci transportovali na gynekologické oddělení. Žena naštěstí neutrpěla viditelná zranění, přesto zůstane v nemocnici na pozorování.

Hasiči zajistili místo nehody. „K úniku pohonných hmot nedošlo,“ dodal mluvčí za hasiče Plzeňského kraje Petr Poncar.

Příčina nehody zatím není zcela známá a v současné době se vyšetřuje. Prozatím byla provedena zkouška na přítomnost alkoholu. „Řidič osobního vozu dopadl s negativním testem. Co se týká řidiče motocykl, kvůli zranění nebyl dechové zkoušky schopen,“ dodala na závěr Brožová.