„Stáli při nás všichni svatí.“ Tak okomentovala učitelka z plavecké školy Eva Bláhová okamžik z poloviny tohoto týdne, kdy se mezi její svěřence zřítila ze stropu horažďovického aquaparku těžká deska. Naštěstí nikoho nezasáhla, ale bazén byl ihned poté uzavřen a všechny desky se odstraňují. Zda za ohrožení životů plavců bude někdo potrestán, není zatím známo.

Desky odstraní

„Bylo to hrozné. Ve chvíli, kdy jsme vyučovaly s kolegyní děti ze třetí a čtvrté třídy z Kašperských Hor, se z nejvyšší části stropu nad tobogánem uvolnila těžká deska a spadla přímo mezi děti. Bylo obrovským štěstím, že nikoho nezasáhla. Odhaduji, že váží více než deset kilogramů a navíc má oplechované hrany,“ řekla Deníku Bláhová. Okamžitě poté ukončila hodinu a všichni opustili bazén.

Jeho vedení zareagovalo bleskově a aquapark uzavřelo. „V tuto dobu jsou kvůli bezpečnosti odstraňovány všechny desky, které v aquaparku plnily akustickou funkci. Provoz poběží bez nich a při další odstávce se to bude řešit. Bazén bude znovu otevřen v sobotu nebo v pondělí,“ řekla Deníku v pátek starostka města Jindřiška Antropiusová. Na otevření bazénu nedočkavě čekají právě v plavecké škole. „Museli jsme odvolat výuku, kterou máme nasmlouvánu se školami. To je pro nás samozřejmě velká komplikace. Čekáme, kdy bude bazén znovu otevřen,“ doplnila ředitelka plavecké školy Horažďovice Libuše Hlavatá.

Trest? Zatím nevědí

Eva Bláhová tvrdí, že tento pád desky nebyl první a že horažďovická radnice situaci podcenila a zbytečně návštěvníky vystavila riziku. To však starostka odmítá. K tomu, zda bude za pád desky mezi děti někdo potrestán, je podle ní předčasné se vyjadřovat. „Na to zatím nedokáži odpovědět. Určitě tam není pochybení ze strany personálu, zda případně nedošlo k pochybení ze strany firmy, která desky instalovala, se bude zjišťovat,“ uvedla Antropiusová. Policie se případem zatím nezabývá.