V pondělí vyjížděli policisté dokonce ke čtyřem takovým nehodám.
„Ke střetu vozidla se zvěří došlo u Babylonu, Mířkova, Holýšova a Němčic. Před dvěma týdny museli policisté na Domažlicku řešit hned šest střetů se zvěří v rozmezí pouhých čtyř dnů. Pět řidičů srazilo srnu, jednoho na silnici překvapil zajíc," dodala mluvčí Brožová.

„Já jezdím pravidelně přes Týnské háje do Blížejova a letos na jaře mi tam do cesty vběhlo už možná pět šest srnek. A potkala jsem už nejméně čtyři lišky. Tolik jsem jich neviděla snad za celý svůj život," uvedla řidička Jiřina Mazuchová. Dodala však, že sama žádné zvíře ještě nikdy nesrazila.

Nejčastější jsou střety se srnčí zvěří, které je v lesích nejvíc. Podle myslivců je srážka se zvěří vždy tragédie. Srna, která zahyne pod koly auta, může mít v houští ukryté mládě, které pak umírá dlouhou smrtí vyhladověním.

„Srny jsou v tomto období březí a po zimě vyhladovělé, takže vychází z úkrytů za potravou. Nejčastěji se tak děje za rozbřesku, nebo v době stmívání. To je doba, kdy špatně vidí i řidiči. Právě v tomto čase dochází nejčastěji ke střetu auta se zvěří," říká Petr Kopf, jednatel Okresního mysliveckého spolku Domažlice.