„Pět houbařů si společně vyšlo 3. srpna houby, ale v půl osmé večer zjistili, že se jejich 26letý kamarád ztratil. Po bezvýsledném hledání oznámili na policii, že jej pohřešují. Do lesního prostoru byla vyslána policejní hlídka z Poběžovic a též psovod se služebním psem. Při provedeném šetření v určeném okolí nebyl zjištěn výskyt hledané pohřešované osoby,“ uvedla mluvčí PČR Zdeňka Vogeltanzová s tím, že hledání ztěžoval i fakt, že v řadě prohledávaných míst není dostupný signál mobilních operátorů.

„Po 22. hodině byly vyslány do obce s dosahem signálu dvě ženy ze skupiny, aby zjistily, zda jim hledaný houbař neposlal nějakou SMS zprávu. To se ukázalo jako správný postup. Babička dotyčného jim oznámila, že mladík k ní dorazil v pořádku kolem půl desáté,“ doplnila mluvčí.

Policejní hlídka informaci na místě prověřila a zjistila, že mladík po ztrátě kontaktu se skupinou vyhledal silnici a po ní se dal pěšky do nejbližší obce a odtud do obce své příbuzné. O tom, že je již v teple a v pořádku, však skupině nedal zprávu.