Deníku se včera podařilo získat její vyjádření.

„Bylo mi špatně a z toho důvodu jsem si vzala půl dne dovolené. Měla jsem střevní nevolnost, nebylo mi ale špatně natolik, že bych nemohla řídit, a spěchala jsem domů, abych si lehla. V té chvíli, kdy jsem narazila do zábradlí, jsem sice chtěla zaparkovat, ale nikde tam nebylo místo,” uvedla Deníku státní zástupkyně s tím, že s ohledem na svůj zdravotní stav pokračovala domů a z nemoci se léčila následující dva týdny.

Připustila, že právě ona se z titulu své funkce setkává s účastníky dopravních nehod.

„Stalo se. Vyhodnotila jsem to v dané chvíli tak, že pojedu domů, lehnu si a nehodu nahlásím dodatečně. Šla jsem spát. Mezitím policie kontaktovala manžela, neboť jsem jela ve voze, který je na něj přihlášený. Měl uvolněnou registrační značku, která z něj v místě nárazu upadla,” popsala sled událostí Raková.

„Nemám co skrývat, ale mrzí mne, že se kolem toho rozvinula taková mediální kampaň. Je to tak nafouknuté, bylo to pouze ohnuté zábradlí a články ani odezvy nejsou úměrné tomu, co se stalo, taková špína,” dodala.

Dokáže odhadnout, jak bude její odjetí od nehody klasifikováno a jaké to pro ni bude mít důsledky?

„Věc není dosud ukončena a je zbytečné se k tomu nějak podrobně vyjadřovat. Nevím, jak to dopadne. Není vyloučeno, že vše pro mne může mít i důsledky co se týče mé funkce,” doplnila státní zástupkyně Raková s tím, že posledních čtrnáct dní pro ni bylo vyčerpávajících nejen z důvodu zmíněné nemoci, ale hlavně psychicky: „Víte, já už jezdím osmatřicet let a dosud se mi nic podobného nepřihodilo. Kdyby to udělal někdo jiný, nic tak sledovaného by z toho nebylo, ale tohle je u nás, řekla bych, cena za funkci.”