Jednotka byla povolána v 15:56 hodin k zásahu na hlavní silnici mezi Horšovským Týnem a Březím, do úseku nedaleko Podhájí a Mašovic. Na místě hořelo osobní auto.
„K požáru zřejmě došlo kolem 15.45 hodin. Podle vyšetřovatele hasičského záchranného sboru se pravděpodobně jednalo o samovznícení motorové části vozidla. Na místě řídili silniční provoz policisté a hasiči uhasili požár,“ popsala policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Hasiči z Horšovského Týna požár zlikvidovali pomocí vysokotlakého proudu a s použitím dýchací techniky. Měli však smůlu, když u křižovatky na Mašovice však vjel na hlavní silnici řidič s vozidlem a srazil se s hasičskou Škodou Felicií, kterou horšovskotýnská jednotka používá ke svým výjezdům.

Při řešení tohoto incidentu se pak ještě navíc stala o pár metrů dále další dopravní nehoda.

„Okolo místa požáru vozidla projížděla řidička s osobním automobilem značky Peugeot, nevěnovala se plně řízení a sledovala poškozené vozidlo a narazila přední částí svého vozidla do zadní části před ní jedoucího vozu značky BMW,“ popsala mluvčí Ladmanová a dodala, že uvedené dvě dopravní nehody policisté řešili záznamem o dopravní nehodě, kdy nedošlo ke zranění osob ani dechové zkoušky u řidičů nebyly s pozitivními výsledky.