„V 6.40 hodin osmadvacetiletá řidička jedoucí s vozidlem Peugeot 206 od Třebnic na Domažlice nedala přednost v jízdě vozidlu Peugeot 106, jehož sedmadvacetiletá řidička jedoucí ve směru od Domažlic na Horšovský Týn předjížděla v místě, kde je to zakázáno svislou dopravní značkou Zákaz předjíždění," popsala začátek nešťastné události domažlické policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Následkem nedání přednosti došlo ke střetu obou vozidel.

Nehoda u odbočky na Třebnice.

„Po nárazu bylo vozidlo Peugeot 106 odraženo a pravým bokem předjížděného automobilu Seat, které řídila sedmapadesátiletá řidička. Po tomto nárazu sjelo vozidlo Peugeot 106 za levý okraj vozovky do pole a Seat rovněž do pole," dodala Brožová. Při nehodě došlo k lehkému zranění všech řidiček a spolujedoucí ženy z vozidla Peugeot 206.

„Zraněné převezla sanitka k lékařskému ošetření do nemocnice v Domažlicích. Požití alkoholu před jízdou bylo u řidiček vyloučeno dechovou zkouškou. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 30 tisíc korun, na Peugeotu 106 na 15 tisíc korun a na Peugeotu 206 na 50 tisíc korun," vyčíslila policistka.

V ranní dopravní špičce musela být doprava řízena kyvadlově.