Rychlá a nesprávná jízda, nedávání přednosti, předjíždějí. Hlavní příčiny dopravních nehod jsou každý rok téměř stejné. V uplynulém roce došlo na silnicích Domažlicka k 437 nehodám, což je o sedmadvacet nehod méně ve srovnání s předchozím rokem.

Podle domažlických dopravních policistů mezi nejčastější příčiny nehod se řadí nesprávný způsob jízdy (272), nepřiměřená rychlost (94), nedání přednosti v jízdě (42) a nesprávné předjíždění (10).

„Nejvyšší podíl na zavinění dopravní nehody mají řidiči motorových vozidel, a to v 403 případech. Řidiči nemotorových vozidel zavinili patnáct dopravních nehod, tři dopravní nehody byly zaviněny chodcem. Ve dvou případech stála za dopravní nehodou závada komunikace a v jednom případě technický stav vozidla," popsala domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová s tím, že požití alkoholických nápojů u viníka dopravní nehody zaznamenali policisté ve třiatřiceti případech.

Na silnicích Domažlicka vloni zemřeli čtyři lidé (stejně jako v roce 2015).

Tři smrtelné nehody se staly v závěru roku, policisté je stále vyšetřují a jejich příčiny dosud nebyly zcela objasněny:

Koncem října na silnici mezi Semošicemi a Křenovy zemřela 30letá žena, když se čelně střetla s protijedoucím autem, které řídil 26letý cizinec.

Začátkem prosince pak zahynul jednašedesátiletý taxikář, když vjel do metr hlubokého vyfrézovaného rigolu na opravované silnici mezi Staňkovem a Ohučovem.

O několik dní později došlo k tragické nehodě na silnici mezi Domažlicemi a Draženovem. Zemřel při ní mladý, teprve osmnáctiletý řidič, který jel na nácvik maturitního plesu.

Vloni na silnicích došlo k pěti těžkým zraněním (v roce 2015 k dvanácti), lehce zraněno bylo 238 osob (v roce 2015 to bylo 247 osob).

Celková škoda způsobená při dopravních nehodách na Domažlicku se vyšplhala na 25 milionů 953 tisíc 400 korun, což představuje ve srovnání s předešlým obdobím pokles o pět milionů korun.