„K dopravní nehodě na křižovatce Benešovy, Mánesovy a Erbenovy ulice došlo 2. září ve 14:03 hodin. Jednasedmdesátiletý řidič vozu Dacia Logan, jedoucí po vedlejší komunikaci ve směru od Mánesovy ulice do Erbenovy ulice, nerespektoval příkaz značky Stůj, dej přednost v jízdě! a vjel do křižovatky, kde narazil do osobního automobilu Dacia Duster jedoucího po hlavní silnici ve směru na Luženičky," shrnula průběh nehody policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Při nehodě naštěstí nedošlo ke zranění osob. „Alkohol u obou řidičů vyloučila dechová zkouška provedená elektronickým přístrojem," dodala Brožová. Na vozidle strážníků byla škoda odhadnuta na 150 tisíc korun, na vozidle Dacia Logan na 20 tisíc korun.

„Po zhlédnutí kamerového záznamu z vozidla musím vyzdvihnout pohotovou reakci našeho strážníka. Odvrátila větší neštěstí. Intenzivně brzdil, strhl řízení vlevo, čímž náraz šel na přední kola a do motorové části," konstatoval velitel městské policie Petr Kubal.

Středeční nehoda jeho týmu výrazně zkomplikovala práci. „Naše nové auto je nepojízdné. Má poškozený celý předek. Teď je v autorizovaném servisu a čekáme na jeho opravu,"

Původní služební vůz Škoda Octavia, se kterým strážníci jezdili do srpna, je v současné době na generální opravě. „Má najeto 300 tisíc kilometrů. Bylo zapotřebí provést generálku převodovky, výměnu spojky i kompletní opravu laku. V této situaci urychleně musíme stáhnout vůz z opravy zpátky a objednané větší opravy musíme odložit," plánuje Kubal.

Na přechodnou dobu strážníci dostali k dispozici civilní vůz z vozového parku domažlické radnice.

Vůz Dacia Duster si městští policisté převzali ve čtvrtek 6. srpna. Je v něm kamerový systém i úložiště – záznamové zařízení, které záznamy uchovává po dobu 15 dní. Elektronicky je propojený systém pro centrální pult ochrany a vůz má stálé připojení na internet.
Chebský dodavatel vozu do něj umístil i speciální vestavbu v zavazadlovém prostoru, která počítá s přesným místem pro každou věc, kterou strážníci potřebují pro výkon služby (například botičky, defibrilátor, pomůcky pro odchyt zvířat apod.).

Auto jezdí na plyn, což sníží náklady na provoz v porovnání s naftou či benzínem. Má i pohon na všechna čtyři kola.
Pořízení vozu přišlo na 604 579 Kč včetně DPH.