Do Břetislavovy ulice, kde je sídlo Územního odboru Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje v Domažlicích, je příjezd neprodyšně uzavřen.

Způsobil to nebezpečný nález občana, který nakonec spočinul odložen v hasičském areálu.

"Krátce po 16. hodině nám bylo oznámeno, že nám sem kdosi nese munici. Velice jsme se podivili, proč míří k nám a proč nezavolal k nálezu policii," uvedl Deníku velitel zásahu nadpraporčík Radek Švůgr.

Dotyčný nálezce měl podle informací Deníku nalézt uvedenou munici na půdě svého domu.

"Ihned jsme přijali opatření a ve spolupráci s policií jsme prostor vyklidili, hasičskou zbrojnici evakuovali a nyní čekáme na příjezd policejního pyrotechnika, který rozhodne co a jak," doplnil velitel zásahu s tím, že byli samozřejmě informováni a upozorněni na možné nebezpečí také obyvatelé domů v okolí.

Vzhledem k tomu, že i na dálku byly vidět v garážích hasičské vozy, další pak stojící před budovou, zajímalo nás, zda současná situace nemůže ohrozit případný zásah profesionálních hasičů u požáru či dopravní nehody. 

"V žádném případě, naštěstí veškerá potřebná technika stojí nyní mimo areál, neboť v době, kdy občan munici přinesl, jsme s ní byli na výcviku a odtamtud jsem se vraceli s tím, že u zbrjnice máme uloženou nevybuchlou munici z II. světové války," odpověděl velitel Švůgr.

Prodleva, která vznikla mezi dobou přinesení munice a příjezdem pyrotechnika, je způsobena skutečností, že do Domažlic míří pyrotechnik až z Teplic.