První zaměstnal policisty v Holýšově, druhý jejich kolegy v Poběžovicích.

„V prvním případě nalezli holýšovští policisté 20. června brzy ráno v poštovní schránce dopis, ve kterém 55letý muž píše, že chce ukončit svůj život. Rychlé jednání, osobní a místní znalost dovedla policisty k muži, který se skrýval v zahrádkářské kolonii,“ uvedla k prvnímu vyhrožování sebevraždou policejní mluvčí Zdeňka Vogeltanzová.

Holýšovští policisté nebrali dopis muže na lehkou váhu.

„Jelikož měli důvodnou obavu, že je ohrožen život a zdraví muže, vstoupili na pozemek a muže odvedli na služebnu obvodního oddělení, kde s ním provedli další potřebné policejní úkony. Zejména pak odborným měřením zjistili, že je pod vlivem alkoholu. Proto byl následně převezen k lékaři, který nařídil převoz do protialkoholní léčebny v Dobřanech, kde byl muž hospitalizován,“ dodala Vogeltanzová..

Druhý případ možné sebevraždy řešili tentýž den v odpoledních hodinách poběžovičtí policisté.

„Bylo jim nahlášeno, že 77letá žena odešla do lesa s tím, že chce ukončit svůj život. S sebou prý nesla i provaz. Ani zde policisté neztráceli čas a okamžitě se vydali za paní směrem k lesu,“ uvedla mluvčí policie s tím, že ženu dostihli ještě pod lesem, a to bez známek zranění.

„Přesto byla přivolána rychlá záchranná služba, lékař provedl na místě prohlídku a nařídil převoz na psychiatrické oddělení Klatovské nemocnice. Oba případy mají tedy šťastný konec,“ zakončila Vogeltanzová s tím, že možný podíl na vzniku těchto případů mohou mít prudké výkyvy počasí.