Po srážce s autem na silnici II/196 v sousedství Kozinova pole skončila na ošetření v Domažlické nemocnici.

„Dosavadním šetřením bylo zjištěno, že 56letý řidič VW Transporter jedoucí od centra Domažlic na Týnské háje nedal na přechodu pro chodce mezi Mánesovou ulicí a Domažlickými jatky přednost 15leté dívce. Ta při střetu s vozem utrpěla lehké zranění, s nímž musela být odvezena do nemocnice," popsala dosavadní zjištění dopravních policistů domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová a dodala: „Vzhledem k věku nemohla být zatím dívka bez přítomnosti rodičů policisty vyslechnuta."

„Zraněnou dívku jsme převezli pozemní cestou na ošetření do Domažlické nemocnice," potvrdila Deníku Lenka Ptáčková, mluvčí Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje.

Za měsíc už třetí nehoda s chodcem

Tento případ je za poslední měsíc třetí nehodou, při níž byly autem sraženy chodkyně. Ve středu 31. října skončila na přechodu pod okružní křižovatkou U Golema, v ulici Elišky Krásnohorské, pod koly Citroenu C3 devítiletá školačka. Její zranění si vyžádá několikatýdenní léčení.

Další, 36letá žena, která poblíž benzinky ONO na Hadrovci po půlnoci z neděle na pondělí 12. listopadu náhle vstoupila do jízdní dráhy ve Fordu Galaxy projíždějícímu 21letému cizinci, byla v bezvědomí převezena na urgentní příjem do Fakultní nemocnice Plzeň-Lochotín. Za dva dny nato zranění podlehla.