Ohlušující rána vystrašila v neděli před 16. hodinou obyvatele vesničky Kal, kteří bydlí blízko železničního přejezdu na hlavním tahu Klatovy – Domažlice. Jen několik desítek metrů od něj se čelně srazila dvě silná auta, v nichž se zranili čtyři lidé.

„V tu chvíli lilo a padaly kroupy. Možná na nich ta oktávka dostala smyk. Jela zřejmě rychle, naopak renault, který jel směrem na Domažlice, byl podle dívky, co jela v autě za ním, docela pomalý,“ řekl Deníku jeden z vesničanů, který přiběhl na místo mezi prvními.

Náraz byl velmi silný, Škoda Octavia, v níž cestovali dva mladí lidé z Klatovska ve věku 20 a 19 let, téměř přišla o předek. Mladý holandský pár ve druhém voze měl štěstí, že se do Čech vypravil v novém Renaultu Laguna, v menším autě by zřejmě neměl naději na přežití. Takto dopadl střet pro všechny zúčastněné poměrně dobře. Nikoho nemuseli hasiči vystříhávat a na místo ani nemusel letět vrtulník.

„Všichni čtyři byli odvezeni do nemocnice sanitkami. Nikdo z nich ale neutrpěl vážnější zranění,“ potvrdila krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková.

Nehoda zcela zablokovala dopravu na hlavním tahu, řidiči museli jezdit objížďkou přes Bezděkov.