„Dalších 340 dopravních nehod řešili policisté na místě dopravní události sepsáním takzvaných euroformulářů,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Ačkoli se bouralo více a čísla jsou alarmující, umíralo se však méně. Ovšem těžkých zranění výrazně přibývá.

„V roce 2019 přišli o život dva lidé. V předchozím roce to bylo devět lidských životů,“ pokračovala dál mluvčí s tím, že nejméně se však umíralo v roce 2017. To zemřel pouze jediný člověk.

„Narůstají ale počty zraněných osob. Těžce zraněných bylo devatenáct a lehce zraněných 242. U obou údajů je proti roku 2018 zaznamenán růst, více však u lehce zraněných, který tehdy bylo 227,“ porovnala Brožová.

ŠKODY JSOU MILIONOVÉ

Zajímavá jsou ovšem čísla škod, které při nehodách za celý rok vznikly. Suma totiž téměř atakuje hodnotu 29 milionů korun. Konkrétně je řeč o částce 28 743 500 korun. „I tady jsou hodnoty vyšší. Nárůst mezi lety se pohybuje kolem půl milionu korun,“ doplňuje mluvčí.

Lichotivý není ani styl jízdy, jelikož právě nesprávný způsob provozu na silnici a nepřiměřená rychlost stojí na vině 429 nehod a nezáleží ani tak moc na skutečnosti, zda šlo o havárii na hlavním tahu či o karambol na silnici druhé či třetí třídy.

ČERNÝ PÁTEK

Zajímavostí je i srovnání, ve který den se bouralo nejčastěji. Vzhledem k počtu událostem by se dal pátek nazvat černým. Právě poslední pracovní den se řešilo 94 případů. Těsně v závěsu je ale i sobota s 83 kolizemi a pondělí s počtem 72.