K nehodě došlo krátce před čtvrtou hodinou odpoledne. Na místě zasahují kromě záchranné služby také hasiči ze Staňkova, Holýšova a z Plzně.

Železniční trať je v současné době uzavřena, mezi Holýšovem a Stodem jezdí náhradní autobusová doprava. Trať by měla být v provozu nejdříve ve 20 hodin.

"V této chvíli vám mohu potvrdit, že krátce před 16. hodinou došlo na železničním přejezdu v Holýšově ke srážce vlaku s osobním autem, které vjelo na přejezd ve chvíli, kdy svítilo červené výstražné světlo. V současné době jsou na místě všechny jednotky Integrovaného záchranného systému," uvedla právě Deníku krajská policejní mluvčí Martina Kohoutová s tím, že další informace budou později.

"Při nehodě utrpěl 40letý muž zranění neslučitelná se životem," uvedla k nehodě mluvčí Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje Lenka Ptáčková.

"Na místě nehody jsou JSDH Holýšov, HZS Staňkov, HZS SŽDC Plzeň, ZZS Stod a letecká záchranná služba Líně a Policie České republiky," upřesnil na facebookových stránkách holýšovských hasičů Jiří Engel.

Podle nejnovější informace policie se s vlakem srazilo vozidlo Peugeot.

"Při srážce lokomotiva vykolejila, vagony zůstaly na kolejích. Trať Plzeň-Domažlice je uzavřená. Lokální spoje zajišťuje náhradní autobusová doprava, rychlíky z Domažlic směr Plzeň jsou odkloňovány přes Klatovy," doplnila informace mluvčí PČR Kohoutová.

Podle dobře informovaného zdroje k nehodě došlo na přejezdu trati P615, jenž se nachází na východní straně města. Vlak jedoucí od Plzně na Domažlice tlačil to auto cca 200 metrů až k drážnímu domku.

Informace z místa nehody

"My jsme odhadli, že vlak tlačil auto asi 300 metrů," řekli nám čtenáři, kteří byli následně na místě nehody. Podle jejich sdělení stál před kolejemi kamion, který řidič osobáku měl objet. Policie údajně zajistila z kamionu kameru, na níž by měl být střet zaznamenán.

Auto, které lokomotiva tlačila po střetu před sebou, násilím přehodilo výhybku, a tím se stalo, že došlo k vykolejení přední části mašiny.  

Při nehodě vznikla předběžně škoda kolem 2 milionů korun.

"Jeden a půl milionu je škoda na kolejišti a zabezpečovacím zařízení, dalších zhruba 450 000 korun na lokomotivě," uvedl náš zdroj.

Nyní bude nutné odvézt vagóny a pak přední podvozek lokomotivy dostat zpět na koleje. Počítá se, že na trati nebude vlakový provoz přinejmenším do neděle, v příštím týdnu bude opravováno zabezpečení trati.

Upřesnění výše škody

Podle nejnovější zprávy činí celková škoda vzniklá při nehodě přibližně 1,5 milionu korun, z toho 450 000 Kč je na lokomotivě a škoda přesahující milion korun je na železničním svršku a na zabezpečovacím zařízení.

Nové upřesnění škody

Celkově byla škoda dosud odhadnuta na 2 050 000 Kč (1,5 mil. trať, 450 tis. vlak, 100 tis. automobil). Naproti tomu je jeden lidský život, který žádné peníze nenahradí.

Další fotogalerie ZDE

Zdroj: Youtube