K první nehodě došlo ve čtvrt na sedm ráno na nehodami nechvalně proslulé silnici mezi Ohučovem a Holýšovem.

Šedesátiletý řidič vozidla Ford Focus jel směrem na Holýšov, když upadl do mikrospánku a na přímém přehledném úseku vyjel vpravo mimo vozovku. Narazil s vozidlem do směrového sloupku, poté do betonového mostku a následně se auto převrátilo na střechu. Řidič byl při nehodě lehce zraněn. Dechová zkouška vyloučila požití alkoholu. Škoda na vozidle se vyšplhala na 47 tisíc korun, na mostku a sloupku na tři tisíce.

Nehoda u Ohučova.

K druhé nehodě došlo deset minut před polednem na silnici mezi Domažlicemi a Horšovským Týnem, v Týnských hájích nedaleko odbočky na Jeníkovice.

Padesátiletá řidička osobního auta Volkswagen Golf jedoucí od Domažlic nepřizpůsobila rychlost jízdy, v zatáčce dostala na mokré vozovce smyk, vjela vpravo mimo vozovku, narazila do silničního příkopu a automobil se převrátil na střechu.

„Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidičky a její třiasedmdesátileté spolujezdkyně," uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová. Zraněné ženy odvezly sanitky do nemocnice. „Požití alkoholu před jízdou bylo u řidičky vyloučeno dechovou zkouškou, škoda na vozidle byla vyčíslena na padesát tisíc korun," dodala na závěr.