Pokáč během hokejového mistrovství světa napsal oslavnou ódu na finského kouče české reprezentace Kariho Jalonena. U příležitosti fotbalového šampionátu v Kataru pak vydal další vtipný kousek ze série Pokáčových rychlovek Frekvence 1.

Angličtí fanoušci na fotbalovém MS v Kataru
Šuškanda z Kataru: Sundejte ten klobouk, madam! Pořadatelé válčili i s křižáky

„Na mistrovství světa v Kataru, tam si nedáš pivo na baru,“ notuje si Pokáč. Mimochodem, velký fanoušek fotbalu, hlavně Sparty nebo třeba Belgie, kde půl roku žil.

Pokáč v písni trefně popisuje paradoxy a podivnosti, kterými se to v Kataru z pohledu Evropanů jen hemží. Naráží na zákaz konzumace alkoholu, lidská práva a absolutní absenci rovnoprávnosti pohlaví. Nebo že „lidé v hledišti, mají větší výplaty, než hráči na hřišti“.

Fanoušci Walesu sledovali výkon rivala z Anglie v baru La Parisienne v Dauhá
Šuškanda z Kataru: Karikaturu s teroristy neřešte u piva. Je to haram, ne harém

S nadsázkou dal kredit českým fotbalistům za to, že z morálního hlediska odmítli účast na vrcholném turnaji. „Ten kdo má morální zásady, nikdy by nemohl hrát tady. Proto respekt české reprezentaci, že schválně vypadla už v kvalifikaci“.

Nový kouč Kari Jalonen.
Zjevil se mág ze země metalu a sauny. Pokáč věří, že Fin dotáhne Čechy k titulu

Jisté je, že i s tímhle songem Pokáč sklidí velký úspěch. Posuďte sami, o jak povedený kousek z dílny populárního hitmakera se jedná.

Zdroj: Youtube