Volby: růžové šaty i kabát

Do růžové se Eva Pavlová oblékla například při vyhlašování výsledků druhého kola voleb. Pro příležitost, kterou s napětím sledoval celý stát, zvolila světle růžové šaty pod kolena s dlouhými rukávy z dílny Štěpánky Pivcové.

Eva Pavlová a její styl:

| Video: Youtube

Drobné detaily v podobě lehkých volánků na rukávech šatů, šperky a perfektní bronzové psaníčko celkový dojem dotvořily k dokonalosti.

Stejnou barvu Eva Pavlová upřednostnila i při výběru svrchníku - její sytě růžový kašmírový kabát neměl podle stylistů chybu.

Inaugurace ve fuchsiové

Růžovou, ale v úplně jiném pojetí, jsme na Evě Pavlové mohli vidět také při březnové prezidentské inauguraci. Na slavnostní akt oblékla komplet saka, sukně a peleríny ve výrazném fuchsiovém odstínu. Sako z vlněného double žoržetu s třepenými okraji ve velmi ženské siluetě doplňovala pouzdrová sukně a pelerína ve stejné barvě s páskem.


Nahrává se anketa ...

Také tento model pocházel z dílny návrhářky Štěpánky Pivcové.

„Vytvořila jsem několik návrhů a paní Evě se zalíbil právě model, který si pak vzala na inauguraci, což mi ukázalo, že je velmi kreativní, moderní a že se nebojí, nechce úplnou klasiku,“ řekla později Deníku Štěpánka Pivcová.

close Eva Pavlová v růžové na slavnostním shromáždění při příležitosti 205. výročí založení Národního muzea a 225. výročí narození Františka Palackého. info Zdroj: Deník/Radek Cihla zoom_in Eva Pavlová v růžové na slavnostním shromáždění při příležitosti 205. výročí založení Národního muzea a 225. výročí narození Františka Palackého

Podle ní Eva Pavlová nechce příliš nosit černou barvu. „Je osvěžující, že žena jejího věku sahá po barvách a nebojí se být výrazná, což dává i výrazný signál společnosti. Kromě růžové to samozřejmě budou i další barvy, sluší jí modrá, pastelové i výraznější tóny,“ podotkla návrhářka.

Růžové kousky pro návštěvy doma i v zahraničí

V růžovém oblečení první dáma zaujala mimo jiné i na oslavě 205. výročí založení Národního muzea v Praze, kam přišla ve starorůžových saténových šatech. Oděv doplnila sakem ve stejné barvě, metalickými lodičkami na širším podpatku a černým psaníčkem. V modelu jsme ji mohli vidět také na červencovém summitu NATO v litevském Vilniusu.

Na výstavu skla a bižuterie s názvem Křehká krása v Jablonci nad Nisou zavítala Eva Pavlová ve světle růžové halence s dlouhým rukávem, černých kalhotách a kolem krku si ovázala decentní šátek v barvách růžové, bílé a černé. Na jinou návštěvu vyjela v jednoduchém růžovém saku doplněným bílým tričkem.

Lehké kritiky od stylistů se Evě Pavlové dostalo za decentní růžové šaty s bílým límečkem a manžetami, které oblékla v březnu při oficiální návštěvě Polska. Podle některých názorů v nich vypadala trochu jako zdravotní sestra, ale řadě lidí se v modelu líbila.