VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DOMAŽLICE

Pohraniční a kdysi též královské město Domažlice se sousedním Chodskem patří k turisticky nejatraktivnějším místěm západních čech. Bohatou historii kraje zde působivě dotváří klidná a průmyslem nedotčená krajina českého lesa. Regionem dnes, stejně jako v dávné minulosti, prochází důležitá mezinárodní komunikace, která po staletí spojuje území Bavorska s českým vnitrozemím.

Domažlické seniory poučili o stravě i cvičení

Domažlice – Základy zdravé stravy, mýty v potravě i návody na zdravý pohyb včetně cviků vhodných pro seniory – to vše se dozvěděli účastníci minulého bloku Domažlické senior akademie na téma Senior v kondici, kterou vedla výživová poradkyně Monika Anderlová.

Domažličtí se mohou zapojit do psaní dopisů na podporu politických vězňů

Domažlice – I zájemci z Domažlic se mohou zapojit do velké akce upozorňující na porušování práv.

V hlavní roli vánočního koncertu byly elektrické smyčce

Domažlice - Vánoční hudba, moderní úpravy klasických skladeb i hity z muzikálů v podání hosta – zpěváka Josefa Vojtka.

FOTO: Na domažlickém náměstí se rozzářil vánoční strom

Domažlice – Domažlické náměstí opět po roce rozzářil vánoční strom.

Knihovníci se sešli v Domažlicích

Domažlice – V úterý se v čítárně Městské knihovny Boženy Němcové konala porada dobrovolných knihovníků okresu Domažlice.

Gymnazisté se mohou podílet na vesmírném projektu

Domažlice – Před několika dny navštívili domažlické Gymnázium J.Š. Baara Jiří Masopust a Ivo Veřtát z Fakulty elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni, aby žáky seznámili s projektem PilsenCUBE II.

Populární herci z divadelního spolku Háta pobavili domažlické publikum

Domažlice - Lukáš Vaculík, Radka Pavlovčinová, Adéla Gondíková, Olga Želenská, Filip Tomsa a Zbyšek Pantůček byli součástí hereckého ansáblu divadelní společnosti Háta, který ve čtvrtek večer ve velkém sále domažlického MKS sehrál komedii Michaela Parkera Zamilovaný sukničkář.

Další přednáška seniorské akademie bude o dopravě

Domažlice – S nástrahami, které na běžného spotřebitele mohou čekat při koupi zboží, jeho reklamaci či odstoupení od smlouvy seznámil v minulém týdnu účastníky další přednášky v rámci domažlické Senior akademie Ondřej Zelenka, odborný právní poradce Sdružení obrany spotřebitelů v Plzni.

Domažličtí páťáci pomohli Bedříškovi

Domažlice – Páťáci z domažlické školy v ulici Msgre B. Staška vydělali bezmála 17 tisíc korun. Polovinu z výtěžku jarmarku věnují na podporu šestiletého Bedříška Svobody, který trpí dětskou mozkovou obrnou.

Dva duby na Střelnici se kácet nebudou, rozhodla městská rada

Domažlice – Radní rozhodovali o žádostech, které se týkaly kácení stromů na území Domažlic.

Městské kamery pomohly dopadnout zlodějku

Domažlice – V tomto týdnu sdělili domažličtí policisté 32leté ženě podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Seniorská akademie probrala šmejdy, na řadě je sociální zabezpečení

Domažlice – Série přednášek a diskuzí Domažlická senior akademie pokračovala minulý čtvrtek povídáním o tzv. Šmejdech, s jejichž činností účastníky prostřednictvím stejnojmenného filmu a doplňujících komentářů seznámila Dagmar Brožová, tisková mluvčí Policie ČR.

OBRAZEM: Budoucí barmani si vedli skvěle

Domažlice - Na Středním odborném učilišti v Domažlicích proběh tradiční barmanský kurz.

FOTO: Mánesova ulice prochází proměnou

Domažlice – Na největším domažlickém sídlišti Kozinovo Pole v Mánesově ulici probíhá celková rekonstrukce komunikací. Město vyjde na 5,7 milionů korun.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT