VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DOMAŽLICE

Pohraniční a kdysi též královské město Domažlice se sousedním Chodskem patří k turisticky nejatraktivnějším místěm západních čech. Bohatou historii kraje zde působivě dotváří klidná a průmyslem nedotčená krajina českého lesa. Regionem dnes, stejně jako v dávné minulosti, prochází důležitá mezinárodní komunikace, která po staletí spojuje území Bavorska s českým vnitrozemím.

Domažlicko slaví 100 let od konce 1. světové války

Domažlice – Nedělní dopoledne patřilo vzpomínce na padlé v první světové válce a na přeživší veterány.

Koalice trvají, patová situace též

Domažlice – Vedení radnice je prozatím stále v původní sestavě se starostou Miroslavem Machem a výsledek ustavujícího zastupitelstva potvrdil patovou situaci, v níž se nacházejí dvě vytvořené koalice.

Lucemburkové navštívili Chodsko

Domažlice – Výstava Magičtí Lucemburkové, která dorazila do Muzea Chodska a kterou finančně podporuje i obec Česká Kubice, je vskutku magická.

Senior akademie byla zahájena

Domažlice – Projekt Domažlické senior akademie, zaměřená na historii regionu, zahájil v uplynulých několika dnech přednášky.

Požil alkohol a usedl za volant

Domažlice – V pátek 2. listopadu v 00:23 hodin zastavili a kontrolovali policisté Obvodního oddělení Domažlice v ulici Spálená v Domažlicích třiapadesátiletého řidiče (cizince) osobního vozidla značky Mitsubishi.

Narodili jsme se

Domažlice - Podívejte se na děti, které se narodily v domažlické porodnici.

Sluchově postižení měli členskou schůzi

Domažlice – Koncem měsíce října se konala veřejná členská schůze základní organizace Svazu neslyšících a nedoslýchavých v Domažlicích, p. s. Byli pozváni nejen členové této základní organizace, ale i obyvatelé domažlických penzionů pro seniory.

Basketbalisté Domažlic doma těsně udolali Žižkov

Domažlice – V neuvěřitelné drama a dlouho nevídaný obrat se proměnilo utkání 4.kola Českého poháru mužů mezi domácí Jiskrou Domažlice a hostujícím Sokolem Žižkov před hrstkou nejvěrnějších domácích příznivců v Městské sportovní hale.

Domažlice nemají nového starostu

Domažlice – Ustavující zastupitelstvo skončilo patem, město nemá nového starostu.

Měsíc filmu na školách začíná dnes již počtrnácté

Domažlice – Projekt Příběhy bezpráví se letos objeví také ve školách na Domažlicku.

Ze zahrady ukradl kolo, čistič, golfky a vysavač

Domažlice – Minulý pátek 26. října přijali policisté Obvodního oddělení Domažlice oznámení o krádeži věcí ze zahrady u domu v domažlické Mánesově ulici.

FOTO: Děti z mateřinky ztvárnily Halloween

Domažlice – K památce zesnulých, aneb po „americku“ k Halloweenu vytvořily děti z Mateřské školky Msgre B. Staška stylovou dekoraci z přírodních materiálů, především zeleniny a nasbíraných suchých plodů.

Středeční jednání může skončit remízou

Domažlice – Dvě trojkoalice, Trojblok pro Domažlice a trojkoalice se Sdružením pro město Domažlice, stojí proti sobě v patové situaci. Devět proti deseti mandátům.

Narození republiky završilo oratorium

Domažlice – Důstojným vyvrcholením oslav založení Československa v Domažlicích byl nedělní koncert v Arciděkanském kostele Narození Panny Marie na náměstí.

Měl nehodu cestou do práce

Domažlice – V pondělí krátce po poledni hasiči vyjížděli na křižovatku mezi ulicemi Švabinského a Prokopa Velikého v Domažlicích.

Superb narazil do dodávky

Domažlice – Sedmadvacetiletý místní muž havaroval v úterý večer v domažlické Masarykově ulici.

V Domažlicích vznikl „Trojblok“

Domažlice – Do ustanovujícího zastupitelstva, které se koná 31. října v 16 hodinv MKS, schází už jen týden a nově zvolení zastupitelé se šikují do dvou táborů.

Na koncert republiky se přidala místa

Domažlice – Okres patřičně uctí sto let výročí republiky.

Na radnici ocenili dobrovolné dárce krve

Domažlice – Ve čtvrtek od 15:00 hod. se v obřadní síni domažlického Městského úřadu uskutečnilo slavnostní ocenění dobrovolných dárců krve.

I studenti popřejí naší vlasti k jubileu

Domažlice – Oslavy stých narozenin republiky se množí.

Senior akademie bude pokračovat

Domažlice – „Domažlická senior akademie“ je název projektu, který Městská policie Domažlice realizovala ve spolupráci s Městskou radou seniorů Domažlice již v loňském roce. Letos je připraveno její pokračování.

V centru města vznikne úschovna kol

Domažlice – Kam na náměstí v Domažlicích odložit kolo, neví spousta cyklistů.

Do domažlických alejí dorazila putovní výstava

Domažlice – Putovní výstava Když spadla železná opona dorazila po Sušici a Klatovech do Domažlic.

Vzácné sousoší s novým kabátem

Domažlice – Antonín Příhoda už není za plentou.

Orel se vydá na pochod

Domažlice - Na tradiční pochod Kozinovým krajem opět vyrazí členové Orla, jednoty Domažlice. Ti tento pochod pořádají a naplánovali na sobotu 13. října.

FOTO, VIDEO: Pohár získal hasič z Domažlicka

Domažlice - Necelých pět minut, konkrétně 4 minuty a 40 vteřin. Tak dlouho trvalo „Nejtvrdšímu hasiči“ v kategorii starších zvládnout všechny disciplíny.

Témata dětských knih jsou i o smrti a početí

Domažlice - Jak vzbudit u dětí lásku ke čtení a najít kvalitní literaturu pro dětské čtenáře jsou na poli literární gramotnosti stále aktuální otázky.

Domažlice mají své vlastní omalovánky

Omalovánky ilustrovala autorka, která ilustrovala i do knihy Fimfárum.

Domažlický hasič bodoval v Korei

Domažlice - Reprezentace HZS České republiky v TFA se zúčastnila ve dnech 10. - 17. září 13. světových hasičských her v Jižní Koreji. Nutno dodat, že se naši v konkurenci 7000 účastníků z 65 zemí rozhodně neztratili.

Zloděj se vloupal do firmy

Domažlice - Tento týden v noci ze středy na čtvrtek dosud neznámý pachatel vlezl oknem do jedné domažlické firmy a z kanceláře ukradl notebook značky Asus.

V Domažlicích hledají nového kronikáře

Domažlice - Město Domažlice přišlo o kronikářku, tudíž bude ve výběrovém řízení hledat nového kronikáře či novou kronikářku.

Domažlický basket čeká generační obměna

Domažlice - Basketbal patří mezi nejúspěšnější sporty v domažlickém regionu.

Místo ubytovny vzniklo zázemí pro atlety a karatisty

Domažlice – O 824 tisíc korun b. DPH narostla původní cena přestavby bývalé turistické ubytovny ve sportovním areálu Střelnice na krytou atletickou dráhu a zázemí pro karatisty. Původně měla rekonstrukce stát necelých 9 milionů korun.

Hvězdné házení ovládly největší hvězdy

Domažlice - Městský stadion Střelnice byl dějištěm atletického mítinku Hvězdné házení na Chodsku. Roli hlavní hvězdy jedenáctého ročníku naplno splnil koulař Tomáš Staněk, který překonal rekord mítinku.

FOTO: Jubilejní ročník Přeboru Chodska v tenise se stal kořistí obhájce Michala

Domažlice - Přijel se podívat i vítěz prvního ročníku z roku 1959 Emanuel Böhm.

Přebytek domažlického rozpočtu jde na investice

Domažlice – Rychlé utrácení peněz z městského rozpočtu těsně před koncem roku. Nešvar známý z jiných míst se v chodské metropoli neděje.

Josef Klíma ve Kdyni zazpíval a ocenil i krásu Pošumaví

Kdyně - Píše, zpívá, cestuje. Klíma měl vlastní ochranku a pobyl i mezi buddhisty.

Strážníci políčili fotopast na zloděje dlažebních kostek. A odhalili ho

Domažlice – Kuriózní krádež řešili domažličtí strážníci.

Pochod povede z Klenčí do Furthu

Domažlice – Tuto sobotu, 15. září, se koná již 26. ročník vzpomínkové pěší pouti z Klenčí pod Čerchovem do Furthu im Wald.

Mladí jazzmani hráli v Alejích

Domažlice – Venkovní koncert kapely The Dixie Hot Licks si v domažlických Alejích u náměstí užili místní i přespolní posluchači.

Fyzika bude pro gymnazisty přitažlivější

Domažlice - Začátek školního roku byl na Gymnáziu J. Š. Baara spojen s otevřením nové učebny fyziky.

Zájemci se hlásili do aukce o parcely

Domažlice – V pátek vypršel termín, do kterého se mohli přihlásit zájemci o účast v pondělním výběrovém řízení s aukcí na devět stavebních pozemků v nově vybudované obytné zóně ve Vrbově ulici.

Domažlická rodačka líčila v Alpách slavnou biatlonistku

Domažlice – „Číňané jsou jako děti a při práci v rakouských Alpách ve výšce téměř tří tisíc metrů nad mořem všechno kolem namrzalo.“ I takové jsou pracovní zážitky vizážistky Terezie Dadové, rodačky z Domažlicka. Na rodné Chodsko se ráda vrací.

V úterý začíná předprodej vstupenek na domažlické koncerty

Domažlice – V úterý 4. září začíná v domažlickém infocentru předprodej vstupenek na kulturní akce v příštích měsících.

V knihovně začíná výstava snímků z Antarktidy

Domažlice – Třítýdenní cestou do Antarktidy si splnil svůj dlouholetý sen – procestovat všechny kontinenty – domažlický cestovatel a fotograf Ladislav Lešický.

Bazar v městském domě na domažlickém náměstí nebude

Domažlice – V minulém týdnu si domažličtí zastupitelé vyslechli zprávu o žádosti na pronájem prostor v městském domě na náměstí Míru čp. 40 (bývalá Agrobanka), kterou řešila městská rada.

Velká část bazénu je vybouraná

Domažlice - Stavbaři během několika týdnů od začátku přestavby domažlického bazénu vybourali v areálu příčky, hlavní i zadní stěnu objektu, demontovali další součásti vnitřního vybavení a rozvodů.

Prvňačka Eliška se do školy nejprve netěšila

Domažlice – Právě dnes usedne do lavic spousta nových prvňáčků. Jednou z nich je i Eliška Feierfeilová z Domažlicka, která šla na jaře k zápisu do domažlické základní školy.

Žena se obohatila z cizí peněženky

Domažlice – Čtyřiapadesátiletá žena si v jednom domažlickém baru finančně přilepšila.

Žačka domažlické školy zameškala 430 hodin

Domažlice – Patnáctiletá dívka od února do konce školního roku nedocházela do základní školy na Domažlicku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT