„Bude to poslední vystoupení ´Zvlášky´ před tříměsíční pauzou," upozorňuje za pořadatele vánoční veselice Václav Sladký.

Nedalo nám, abychom nezjistili, proč kapela, která má nejen v našem regionu spousty fanoušků, hodlá muziku na dlouhý čtvrt roku takzvaně ´zaseknout´.

„Musíme si udělat přestávku, protože natáčíme desku, a tudíž nezvládneme koncertování. Natáčíme ji ve studiu Franz Kavkaz a zbývá dotočit kytary," říká Jiří Mezník.

Nahrávku bude ještě nutné ´smíchat´, upravit, aby ve finální podobě mohla skončit na nosiči, s vydáním se počítá na přelomu března a dubna, křtít se bude 25. května 2013 v Tlumačově na Sputnik Memory.

Čtvrt roku bez přímého kontaktu s fanoušky sice prý bude ´Zvlášce´ chybět, avšak hodlá jim to vynahradit už od dubna, kdy se vydá na menší turné s Deratizéry a Komunálním odpadem.

Jak už bylo uvedeno, vánoční úterý je poslední možností k setkání s kapelou.

„Bude to, už vzhledem k plánované přestávce, daleko bouřlivější než o jiných Vánocích. Proto bych chtěl za nás všechny pozvat co nejvíce lidiček do Mrákova, kde si to užijeme nejen my, ale i naši hosté z kapely Deratizéři," dodává Mezník.

Zazní podle jeho slov nejen staré pecky, ale i ukázka toho, co se objeví na nové desce. „Rád bych vašim čtenářům a našim fanouškům vzkázal, aby do Mrákova přišli v hojném počtu, moc se na ně těšíme. A rád bych ještě dodal: Lidi, neblázněte kvůli svátkům, jsou důležitější věci v životě!"

Kapela Zvlášňý škola