„Rozmýšleli jsme se, jestli závod uspořádat, ale nakonec déšť ustal a sešlo se tu šest posádek fréz tovární i domácí výroby,“ uvedl Václav Hejtman, hlavní organizátor soutěže, kterou pořádá SDH Radonice ve spolupráci s obcí Milavče.

Účastníci soutěžili na louce v Radonicích v rychlostním závodu a jako dvoučlenná posádka řidiče se závozníkem zdolávali také jízdu zručnosti plnou zajímavých disciplín. Museli s frézou projet slalomem, zvládnout couvání, házet klíčem na cíl, utahovat šrouby, rozpoznávat pohonné hmoty, nabrat do pytle přesně určené množství obilí s tolerancí jeden kilogram a nakonec za jízdy bez pomoci rukou ukousnout zavěšený párek namočený v pálivé hořčici.

Vítězem obou disciplín letošního Terra cupu se stal Josef Kočka se závozníkem Václavem Hornem, oba z Radonic.

„Kvůli zranění se letos bohužel nemohl zúčastnit Luboš Ondruš a Milan Skorka. Za Milana Skorku měl jet můj syn, ale toho jsem zase zranil já, když jsem mu při stavění stanu pustil tyč na hlavu. Tak jsem nakonec musel naši rodinu v závodu zastoupit já osobně,“ poznamenal Hejtman s tím, že i když byla po dešti louka plná vody, závodníci si i v těchto podmínkách bez problémů poradili.