V domažlickém MKS uspořádala ZUŠ Domažlice předvánoční Žákovský koncert. Program zahájila slavnostním slovem ředitelka umělecké školy Jiřina Holoubková, která se postarala i o režii celého programu.


„Přemýšleli jsme, jak tento koncert nazveme, a protože zimní nás čeká v novém roce nazvali jsme ho prostě Žákovským,“ řekla v úvodu Holoubková a pořála všem příjemnou zábavu.


Jako první se na jevišti předvedl pěvecký soubor Mrňousové, jejich roztomilé vystoupení vystřídaly přípravné pěvecké sbory Vrabčáci a Skřivánci, kteří zaplněný sál naladily vánočními koledami.

Poté ovládli jeviště sólisté Ladislav Tichý na housle, Jiří Havrusevič na klarinet a Kristýna Císlerová na klavír.


Po klidném vystoupení sólistů nastoupil na jeviště, za pomoci maminek i učitelek, početný folklórní soubor těch nejmenších spolu se Študáckou dudáckou muzikou.

Hlavně ti nejmenší si vystoupení opravdu užívali a i přes obrovské nasazení stačili sledovat a mávat svým maminkám a tatínkům. Za svoji snahu si vysloužili obrovský potlesk a s úsměvem, někdy rovnou do náruče svých nejbližších, opustili jeviště.

To však okamžitě ovládla děvčata tanečního oddělení, která předvedla Passo doble. Jedno vystoupení následovalo druhé i po krátké přestávce, kdy jeviště ovládli již starší a zkušenější absolventi základní umělecké školy.