Svůj slib dodrželi a opravená kaplička byla místním občanům předána do péče v neděli v den zahořanské pouti.

Slavnostní akt zahájila mše svatá, kterou celebroval František Kaplánek.

„Kaplička potřebovala celkovou rekonstrukci. Bylo nutné dát jí nový krov, který byl celý shnilý, a samozřejmě i vyměnit střešní krytinu. Udělala se celá nová zvonice, vyměnil se kříž a kaple se nově obílila. Na rekonstrukci se nám podařilo sehnat dotaci v rámci Programu přeshraniční spolupráce cíl 3 ČR Svobodný stát Bavorsko dispoziční fond ve výši 9 447 eur, což představuje 84 procent z celkového rozpočtu oprav," uvedl starosta Zahořan Miroslav Jandečka.

Kromě samotné kaple dostálo změny i její okolí.
„Před kaplí stály dva veliké stromy, které jsme museli bohužel porazit, protože jejich kořeny devastovaly stavbu zespodu. Místo nich jsme ale v okolí kaple vybudovali malý parčík. Myslím, že to vypadá velice pěkně," dodal Jandečka.

Během tří let jde už o třetí sakrální stavbu, kterou ve svých obcích Zahořanští opravili. Novotou se skví kaple v Oprechticích i Sedlicích.

„Všechny tři kapličky jsou dominantami obcí. Je dobře, že se o ně začalo pečovat. Přece jen je to dědictví po předcích, kteří se ve velké většině na tyto stavby skládali a postavili je vlastníma rukama," myslí si místní.