Již šestý koncert v tomto městě se uskuteční v rámci turné WOHNOUT – JARO 2010. Všechny zdejší koncerty této formace se těšily hojnému počtu návštěvníků a nadšeným ohlasům. Proto lze očekávat, že i v pátek 5. března v Clubu na Rampě rozpoutají veselou vřavu.

Kapela Wohnout, která vydává každé dva roky nové album, je považována za jednu z nejproduktiv­nějších českých skupin současnosti. Umělci z Prahy a přilehlého okolí svou působnost započali v roce 1996. Od té doby vydali sedm desek, z nichž každá přinesla hity, které se vrývaly do paměti stále většímu a většímu počtu fanoušků. Například skladba Ó Gramofon se řadí do žebříčku nejznámějších českých melodií vůbec. Dalším důvodem popularity kapely je bezpočet kvalitních videoklipů, které se honosí jednou z nejvyšších sledovaností ve své kategorii.

Do širšího povědomí posluchačů rocku se Wohnout dostali v roce 1998, kdy vystupovali v roli předkapel na koncertech Lucie, Žlutého Psa a také amerických Offspring. V tomtéž roce vydala skupina svou první desku s názvem CundaLla. Následovala řádka koncertů a práce na dalších úspěšných deskách jako Polib si dědu nebo Pedro se vrací.

„Wohnout jsou populární a vždycky své fanoušky v Mariánských Lázních nad očekávání potěšili. Těšíme se na další večer v jejich režii,“ okomentoval pořadatel akce Roman Juřica.

Dnes, po čtrnácti letech působení na české hudební scéně se Wohnout řadí mezi nejznámější a nejnavštěvovanější kapely v republice. I v Clubu Na Rampě se tedy můžeme těšit na vydařený večírek, tentokrát za podpory formace Lety Mimo.

ROMAN JUŘICA